В Києві журналісти та правозахисники вшанували пам'ять Георгія Ґонґадзе (ФОТО, ВІДЕО)

340
Роздрукувати
В Києві журналісти та правозахисники вшанували пам'ять Георгія Ґонґадзе (ФОТО, ВІДЕО)

16 вересня, у день 21-х роковин викрадення та вбивства Георгія Ґонґадзе, Премія Ґонґадзе у партнерстві з Центром прав людини ZMINA провела заходи із вшанування пам’яті українського журналіста.

Вранці в Іллінському сквері на київському Подолі журналісти та правозахисники згадувала Гію, інших вбитих українських журналістів, а також звернулись до влади з вимогою забезпечити прозоре розслідування цих злочинів. Зокрема, нагадали, що замовника вбивтсва Ґонґадзе досі офіційно не названо.

В акції взяли участь журналістка Мирослава Барчук, правозахисниця, представниця сім’ї Ґонґадзе Валентина Теличенко, головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва, головна редаткорка сайту ZMINA Ольга Падірякова, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен, координаторка проєктів в Українському ПЕН (Премія Ґонґадзе, Дискусійний ПЕН-клуб) Оксана Мамченкова. Модеракторою події стала журналістка Ольга Сніцарчук.

Під час акції було озвучено Звернення правозахисних та медійних організацій з нагоди 21-х роковин вбивства Ґонґдазе.

Запис відеотрансляції акції доступний за посиланням.

image

image

image

image

image

Також вдень в Укрінформі відбулась пресконференція, до якої долучились Валентина Теличенко, Мирослава Ґонґадзе, голова Європейської імплементаційної мережі Башак Чалі, голова юридичного відділу Інститут масової інформації Роман Головенко та виконавчий директор ГО "Платформа Прав Людини" Олександр Бурмагін.

Запис відеотрансляції пресконференції доступний за посиланням.

Фото: Наталя Адамович

17 вересня 2021
340
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: