Український ПЕН оголосив програму літературного фестивалю-воркшопу для молодих авторів "Прописи"

780
Роздрукувати
Український ПЕН оголосив програму літературного фестивалю-воркшопу для молодих авторів "Прописи"

9-12 вересня Український ПЕН організовує фестиваль-воркшоп "Прописи" в Івано-Франківську. У ці чотири дні запланована професійна програма для 10 відібраних за конкурсом авторів-дебютантів (лекції, воркшопи, індивідуальні заняття), та публічна – для всіх, хто цікавиться літературою.

Куратор проєкту, поет, перекладач та віцепрезидент Українсього ПЕН Остап Сливинський наголошує, що "Прописи" – це фестиваль молодих авторів, але це також фестиваль для міста. "Про що молодим авторам цікаво поговорити зі знаними письменниками, як сьогодні відбувається цей діалог поколінь? Це можна буде побачити на зустрічах з Юрієм Андруховичем, Ларисою Денисенко, Тарасом Прохаськом, Вікторією Амеліною, Ілларіоном Павлюком. Як молода література працює з медіа, які нові ідеї в ній вирують – про це також буде публічна програма "Прописів". А під час лекцій і воркшопів для учасників фестивалю буде йтися не лише про те, як писати якісну поезію, прозу, критику і сценаристику, але й про те, як захистити свої професійні права як письменників, і що означає свобода слова й самовираження – базова передумова існування і вільного митця, і громадянського суспільства", – наголосив він.

У рамках "Прописів" Остап Сливинський візьме участь у поетичному марафоні за участі ще двох поетів – Галини Крук і Мірека Боднаря.

Виконавча директорка Українського ПЕН, журналістка Тетяна Терен звертає увагу на те, що в Україні замало майданчиків та інструментів для молодих письменників, які допомогли б їм увійти в літературу. "У нас фактично немає літературних часописів і видавництв, які б працювали з творами початківців, а також премій і конкурсів, які би відзначали і підтримували найталановитіших. "Прописи" народилися з усвідомлення цих проблем: це одночасно і творча майстерня, в якій можна отримати поради менторів, і школа, де передають важливі літературні знання, і фестиваль, де зустрічаються різні літературні покоління, і резиденція, де можна попрацювати зі своїми текстами, і медіа, адже в жовтні ми опублікуємо тексти наших авторів у підсумковому альманасі. І що найважливіше для ПЕН як правозахисної організації – це буде простір, в якому ми будемо говорити про права і цінності авторів", – зазначила вона.

Учасниками професійної програми стануть: Богдан Бень, Олеся Богдан, Ганна Гнедкова, Софія Головецька, Орися Грудка, Аріна Кравченко, Ростислав Кузик, Романія Строцька, Дарія Суздалова та Вікторія Фещук. Вони ж модеруватимуть подіумні розмови в рамках фестивалю.

На всі заходи публічної програми, яку ми публікуємо нижче, вхід вільний. Трансляцію більшості заходів можна буде подивитися на сторінці PEN Ukraine у Facebook.

Публічна програма фестивалю-воркшопу "Прописи"

9 ВЕРЕСНЯ (ЧЕТВЕР)

12:00 - 12:40
Відкриття фестивалю, привітання (Андрій Курков (онлайн), Тетяна Терен, Остап Сливинський). Локація: "Промприлад": Промбар/тераса

19:30 - 21:00
Поетичний марафон: Галина Крук, Остап Сливинський, Мірек Боднар у тандемах з молодими авторами. Локація: "Промприлад": Промбар/тераса + Facebook-трансляція

10 ВЕРЕСНЯ (П'ЯТНИЦЯ)

19:30 - 20:30
Подіумна розмова і літературне читання з Ілларіоном Павлюком. Локація "Ваґабундо" + Facebook-трансляція

20:45 - 21:45
Подіумна розмова з Тарасом Прохаськом. Локація: "Ваґабундо" + Facebook-трансляція

22:00 - 23:00
"Перетікання": вечір мультимедійних поетичних проєктів молодих авторів. Локація: "Ваґабундо" + Facebook-трансляція

11 ВЕРЕСНЯ (СУБОТА)

19:00 - 20:00
Подіумна розмова і літературне читання з Ларисою Денисенко. Локація: "Промприлад": Промбар/тераса + Facebook-трансляція

20:15 - 21:15
Подіумна розмова і літературне читання з Юрієм Андруховичем. Локація: "Промприлад": Промбар/тераса + Facebook-трансляція

12 ВЕРЕСНЯ (НЕДІЛЯ)

20:00 - 21:00
Подіумна розмова і літературне читання з Вікторією Амеліною. Локація: "Промприлад": Промбар/тераса + Facebook-трансляція

21:00 - 22:00
Закриття фестивалю. Презентація учасниками свіжих текстів та ідей. Локація: "Промприлад": Промбар/тераса.

Команда проєкту сподівається, що в майбутньому фестиваль-воркшоп "Прописи" стане щорічним. Він покликаний сприяти розвитку сучасної літератури шляхом відкриття нових імен, а також просувати правозахисні цінності ПЕН серед молодих авторів.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 137 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Є співзасновником Премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова, імені Георгія Ґонґадзе, а також Drahomán Prize.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно з чинним законодавством, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проєктів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Партнери проєкту: "Промприлад. Реновація", "Підземний перехід "Ваґабундо", "Привіт/production".

Інформаційні партнери: UA: Суспільне, LB.ua, "Українська правда. Життя", "Читомо", Litcentr, радіо "Західний полюс".

6 вересня 2021
780
Теги: #Прописи
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: