Про діалог під бомбами. Звернення Українського ПЕН до міжнародної інтелектуальної спільноти

3679
You can read this article in English
Про діалог під бомбами. Звернення Українського ПЕН до міжнародної інтелектуальної спільноти

Ми, члени Українського ПЕН, автори різних мов і національностей, усвідомлюючи, що люди культури під час війни несуть особливу відповідальність не лише за долю культури, а й за людські життя, звертаємося до міжнародної інтелектуальної спільноти.

Після 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти нашої країни, ми отримуємо постійні запрошення до діалогу і дискусій з російськими інтелектуалами щодо "примирення". Водночас чимало наших колег за кордоном різко відреагували на заклик до бойкоту російської культури, якою зараз прикриваються воєнні злочини Росії в російсько-українській війні.

Наше застереження: для тоталітарного російського режиму культура також є інструментом впливу і пропаганди, прикриттям для масових воєнних злочинів в Україні. Сьогодні в ім’я "русского мира" в Україні російські воєнні злочинці вбивають цивільне населення, бомбардують лікарні, школи, театри, бібліотеки, знищують українську культуру та культуру всіх інших національних спільнот, які живуть в Україні.

Ми пам’ятаємо про тих поодиноких представників російської культури, які ще вісім років тому, коли Росія окупувала український Крим і частину наших східних територій, стали на захист територіальної цілісності України. Ми цінуємо підтримку тих, хто й зараз висловлюються проти війни. Ми самі не раз висловлювали свою підтримку літераторам і правозахисникам, переслідуваним кремлівським режимом, але при цьому стверджуємо: діалог про культуру під бомбами і дулами автоматів неможливий.

Сьогодні і до часу, коли останній російський солдат покине територію України, єдиною адекватною темою нашої з вами розмови є припинення російських воєнних злочинів, а не російська культура.

Звернення підписали:

01. Коробчук Павло
Письменник, перекладач, музикант
18 березня 2022
3679
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: