Правозахисник і журналіст Максим Буткевич потрапив у полон до російських окупантів

463
You can read this article in English
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
Правозахисник і журналіст Максим Буткевич потрапив у полон до російських окупантів
Фото: УНІАН

Український правозахисник, журналіст, співзасновник Центру прав людини ZMINA та "Громадського радіо" Максим Буткевич потрапив у полон до російських окупантів. Ймовірно це сталося під час окупації Гірської громади на Луганщині. 24 червня на пропагандистських ресурсах окупантів з'явилося відео допиту Буткевича та його побратимів. З того часу правозахисник не виходив на зв'язок.

Максим Буткевич - український правозахисник, який спеціалізується на допомозі біженцям, переселенцям та протидії дискримінації. Він координатор та співзасновник проєкту "Без кордонів", який надає допомогу шукачам притулку, переселенцям та протидіє мові ворожнечі.

Під час Майдану Максим Буткевич був репортером і ведучим програм Громадського радіо. Раніше він також працював на BBC World Service та низці українських телеканалів, був гостьовим лектором НаУКМА, а також входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

З березня 2022 року Максим Буткевич захищав Україну від російських окупантів в лавах Збройних сил України.

11 липня 2022
463
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: