“Мапа України”: Український ПЕН презентує новий відеолекторій

436
Роздрукувати
“Мапа України”: Український ПЕН презентує новий відеолекторій

Український ПЕН розпочинає показ нового відеолекторію "Мапа України". У рамках проєкту письменники, філософи, науковці та журналісти розповідатимуть про один із регіонів України, в якому вони народилися, виростали, навчалися чи провели довгий період свого життя.

Кожна лекція у рамках проєкту знайомить глядачів з одним із аспектів життя нашої країни, який має допомогти краще зрозуміти сучасну Україну, ті процеси, які в ній відбуваються, а отже, сприяти подоланню стереотипів і порозумінню в суспільстві. Теми лекцій будуть пов’язані з історичними подіями, особливостями ментальності, звичками, традиціями і відмінностями певного регіону чи міста України, а водночас – з певними знаковими постатями чи узагальненими висновками про країну в цілому.

Проєкт покликаний допомогти нам краще зрозуміти Україну, показати її різність і різноманітність, а водночас – спільність і цілісність.

Прем’єра відбудеться 4 листопада о 18:00 на сторінках Українського ПЕН у Facebook та YouTube. Першу лекцію "Наша сіль: чим Крим важливий для України?" прочитає заступник генерального директора Українського інституту та громадський діяч Алім Алієв.

Наступні відео виходитимуть щодватижні у четвер о 18:00. Серед лекторів проєкту: науковець, письменник та громадський діяч Ігор Козловський (лекція "Особливості формування релігійної мапи Донеччини в українському контексті: історія та сучасність"), мистецтвознавиця, кураторка виставок та письменниця Діана Клочко (лекція "Образ Києва: хрест, що квітне"), письменник, перекладач та журналіст Олег Коцарев (лекція "Харків: місто-експеримент"), есеїст, прозаїк та поет Анатолій Дністровий (лекція "Тернопіль, місто над ставом, який відновлював мій дід"), поет, прозаїк та сценарист Олесь Ільченко (лекція "Еvolvo Kyiv - Розгортання Києва"), дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету і віцепрезидентка Українського ПЕН Оля Гнатюк (лекція "Поза мапою: українці в Польщі").

Авторками ідеї проєкту "Мапа України" стали письменниця Вікторія Амеліна та виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен. Координація проєкту, зйомка, монтаж, музика – Андрій Вахтель. Дизайн візуальних матеріалів для проєкту – Мирослава Мохнацька. Комунікаційна менеджерка проєкту – Олександра Кльосова.

Нагадаємо, що у березні Премія імені Георгія Ґонґадзе презентувала відеолекторій "Журналістика незалежної України: Історія від першої особи"проєкт, у межах якого провідні українські журналісти діляться історіями про створення ключових медій, а також про формування трендів і явищ, що визначали інформаційний порядок денний в країні і свідками яких були оповідачі.

2 листопада 2021
436
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: