Кримська журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування

486
You can read this article in English
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Заступник виконавчої директорки
Кримська журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування
Ірина Данилович

21 березня 2023 року незаконно ув'язнена російськими окупантами в Криму громадянська журналістка Ірина Данилович оголосила про початок сухого голодування на знак протесту проти ненадання їй медичної допомоги. Також вона відмовилася від ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, яку їй "шиють" окупанти.

У своїй заяві Ірина Данилович повідомила, що протягом 4 місяців у Сімферопольському СІЗО їй не надають лікування. Увесь цей час журналістка страждає через порушення слуху і нестерпний біль у лівому вусі. Ірина Данилович, яка за фахом є медсестрою, вважає, що такі симптоми можуть свідчити про перенесений мікроінсульт. Попри очевидну потребу в медогляді окупанти відмовляються надавати їй медичну допомогу. Більше того, як повідомляє Ірина Данилович, її стан здоров’я продовжує погіршуватися в тому числі через постійні етапування з СІЗО в Сімферополі до незаконного "Феодосійського міського суду" для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Заява Ірини Данилович

Ірина Данилович також заявила, що таке поводження з собою вважає тортурами і відмовилася від подальшого ознайомлення з матеріалами кримінальної справи допоки їй не нададуть медичну допомогу. З 21 березня 2023 року Ірина Данилович оголосила сухе голодування.

Раніше батько ув’язненої журналістки Броніслав Данилович повідомляв, що Ірина Данилович знепритомніла під час етапування до незаконного "суду". Вона просила перенести дату ознайомлення, бо часто втрачає координацію та близька до непритомності. Незважаючи на це, в СІЗО оформили документи, що вона не має медичних перешкод для етапування. Це пов’язане з бажанням "суду" швидше закінчити процес ознайомлення з матеріалами справи, щоб передати їх до "суду" апеляційної інстанції.

Ірина Данилович є громадянською журналісткою, яка співпрацювала з багатьма незалежними ЗМІ, зокрема медіапроєктом "INжир" та ініціативою "Кримський процес", з квітня 2022 року ув’язнена з політичних мотивів у тимчасово окупованому Криму. 28 грудня 2022 року окупаційна влада засудила Ірину Данилович до семи років позбавлення волі й 50 тисяч рублів штрафу у сфабрикованій справі про "зберігання вибухових речовин".

Окрім Ірини Данилович ще щонайменше 16 українських журналістів знаходяться за ґратами в тимчасово окупованому Криму та РФ.

22 березня 2023
486
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: