Кримську громадянську журналістку та медсестру Ірину Данилович засудили до 7 років вʼязниці

228
Роздрукувати
Кримську громадянську журналістку та медсестру Ірину Данилович засудили до 7 років вʼязниці
Фото: Кримський процес

28 грудня в окупованому Криму підконтрольний Росії районний "суд" Феодосії виніс вирок заарештованій громадянській журналістці та медсестрі Ірині Данилович. Її засудили до 7 років позбавлення волі та зобовʼязали виплатити штраф розміром 50 тисяч рублів.

Ірину Данилович визнали винною в "незаконних діях із вибуховими речовинами та пристроями". У своєму останньому слові на суді вона зазначила, що не є першою, до кого ФСБ застосовує "брудні методи фальсифікацій", а також назвала прізвища кримчан, яких викрадали на півострові з 2014 року, повідомляє Крим.Реалії. У промові вона згадала, зокрема, Решата Аметова – першу жертву анексії Криму.

Захист Данилович вказував на численні суперечності у свідченнях, неприпустимість низки "доказів", що є в матеріалах справи, відсутність суттєвих доказів та лжесвідчення одного з "понятих", який виявився співробітником кримської "поліції".

Під час засідання 27 грудня Ірині Данилович стало зле. До зали "суду" викликали швидку, але в госпіталізації відмовили. Стан здоровʼя Ірини значно погіршився після перебування в СІЗО, де вона була позбавлена медичної допомоги. Під час засідань Данилович неодноразово заявляла, що нічого не чує і не розуміє, що відбувається в залі "суду".

30 листопада Данилович заявила про тортури з боку російських силовиків: її тримали в підвалі, душили, забороняли відвідувати вбиральню і погрожували вбити.

Ірину Данилович викрали 29 квітня в окупованому Криму. Без її участі у неї вдома окупанти провели обшук. До 7 травня Данилович тримали в підвалі ФСБ без жодного статусу й адвокатської допомоги. Вже потім у сумці, яку в неї вилучили, російські силовики "знайшли" вибухівку.

Ірина Данилович працювала медсестрою та вела кілька блогерських колонок на різних сайтах, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я в Криму. Вона була активною в соціальних мережах та виступала на українському телебаченні.

28 грудня 2022
228
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: