З ПОЛОНУ БОЙОВИКІВ "ДНР" У РАМКАХ ОБМІНУ ПОВЕРНУЛИСЯ ЖУРНАЛІСТИ АСЄЄВ ТА ГАЛАЗЮК

205
Роздрукувати
З ПОЛОНУ БОЙОВИКІВ "ДНР" У РАМКАХ ОБМІНУ ПОВЕРНУЛИСЯ ЖУРНАЛІСТИ АСЄЄВ ТА ГАЛАЗЮК

29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною та бойовиками "Л/ДНР".

В рамках обміну на Батьківщину повернулись журналісти Станіслав Асєєв та Олег Галазюк, яких незаконно утримували в окупованому Донецьку.

Нагадаємо, Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) не виходив на зв’язок з колегами з проекту "Радіо Свобода" з 2 червня 2017 року. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики "ДНР". Пізніше представники ОРДЛО повідомили про місцезнаходження Асєєва.

22 жовтня 2019 року сайти бойовиків поширили інформацію, що так звана "прокуратура ДНР" засудила українського журналіста Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення з позбавленням права займатися журналістською діяльністю терміном на два роки і шість місяців, з обмеженням свободи терміном на один рік, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Олег Галазюк перебував у полоні бойовиків із серпня 2017 року. Колеги тривалий час не відкривали його особистість: була надія, що так переговори про обмін йтимуть ефективніше. Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук розповіла, що його затримували двічі. Він повернувся в окупований Донецьк, бо не зміг знайти роботу на підконтрольній українському уряду території.

15 листопада, у Міжнародний день ув'язненого письменника, у Києві, Львові, Лондоні та Нью-Йорку відбулися акції на підтримку Станіслава Асєєва.

30 грудня 2019
205
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: