Лауреаткою Премії Шевельова 2019 року стала мистецтвознавиця Діана Клочко

493
Роздрукувати
Лауреаткою Премії Шевельова 2019 року стала мистецтвознавиця Діана Клочко

Ім’я лауреатки оголосили під час урочистої церемонії в Києво-Могилянській Бізнес-Школі 17 грудня – в день народження мовознавця, історика української літератури, есеїста Юрія Шевельова.

Діана Клочко була номінована на Премію з книжкою "65 українських шедеврів. Визнані й неявні" (видавництво ArtHuss).

"Це добре і живо, небанально і цікаво написані тексти про 65 чудових творів українського візуального мистецтва, – зазначив філософ, письменник, журналіст, член Капітули Премії імені Юрія Шевельова Володимир Єрмоленко. – Це не класичний "підручник", який сухо розповідає факти; це не науковий текст, де (часом) вузькість уяви компенсується щільністю складних термінів – це саме есеїстика, де ти пливеш від твору до твору, від автора до автора і отримуєш задоволення від читання".

Діана Клочко – мистецтвознавиця, кураторка виставок, редакторка, перекладачка. Авторка лекційних курсів з історії світового мистецтва. Співзасновниця перекладацької премії Metaphora.

Окрім книжки Діани Клочко, серед фіналістів Премії також були Василь Махно ("Околиці та пограниччя", Yakaboo Publishing) і Тарас Прохасько ("Так, але…", Meridian Czernowitz). Усього до довгого списку цього року потрапило 13 книжок.

image

image

Також вперше в історії Премії Капітула запровадила спеціальну відзнаку Премії імені Юрія Шевельова, якою посмертно, за особливий внесок в українську есеїстику, відзначили літературознавця, літературного критика, письменника, професора Національного університету "Києво-Могилянська академія" Володимира Панченка.

До складу Капітули Премії цього року ввійшли 11 осіб: літературознавиця, віцепрезидентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, почесний президент Українського ПЕН Микола Рябчук, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, директор Києво-Могилянської Бізнес Школи Олександр Саврук, літературознавець, керівник видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету Олег Коцюба, головний редактор видавництва "Дух і Літера" Леонід Фінберг, літературознавиця, членкиня-кореспондентка НАНУ (Інститут Літератури) Тамара Гундорова, літературознавиця Елеонора Соловей, філософ, лауреат Премії 2016 року Вахтанґ Кебуладзе, письменник, лауреат Премії 2017 року Андрій Любка та письменник, філософ, лауреат Премії 2018 року Володимир Єрмоленко.

Премія імені Юрія Шевельова була заснована 2013 року. Вона присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Нагорода відзначає внесок у невідʼємні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю. До розгляду приймаються художні або наукові есеї українських авторів, опубліковані в паперовому вигляді (книжка, збірка) протягом календарного року.

Лауреатами Премії минулих років стали Тарас Прохасько ("Одної і тої самої"), Андрій Портнов ("Історії для домашнього вжитку"), Костянтин Москалець ("Сполохи"), Олександр Бойченко ("Більше/менше"), Вахтанґ Кебуладзе ("Чарунки долі"), Андрій Любка ("Саудаде"), Володимир Єрмоленко ("Плинні ідеології").

Засновники Премії: Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа, видавництво "Дух і Літера", Український науковий інститут Гарвардського університету.

Фото: Костянтин Гомон

17 грудня 2019
493
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: