Побитий в Бахмуті активіст Артем Мирошниченко помер в лікарні

279
Роздрукувати
Побитий в Бахмуті активіст Артем Мирошниченко помер в лікарні

Український активіст та волонтер з Бахмута Артем Мирошниченко помер у лікарні після того, як його жорстоко побили. За інформацією поліції 29 листопада на чоловіка напали двоє неповнолітніх спортсменів. Хотіли перевірити свої навички боротьби.

Поліція затримала підозрюваних вже наступного дня. Ними виявилися двоє підлітків-спортсменів. Ярослав Меженний, виконуючий обов’язки начальника відділку поліції Бахмута, на пресконференції розповів, що за версією слідства нападники не знали Артема, а зачепили тому, що були нетверезі. Бив лише один із них, інший – просто дивився. Агресію підліток пояснює так: "Хотів перевірити своїх навички боротьби". Йому 16 років, він професійно займається боксом та змішаними єдиноборствами. Коли Артем упав, "спортсмен" бив його ногами, сказав Ярослав Меженний. Потім нападник спробував підвести і перетягнути чоловіка, а коли йому це не вдалося, кинув побитого головою об бетонну плиту.

Брат Артема Сергій не вірить у версію поліції. У коментарі "Радіо Свобода" він заявив: "Те, що поліція каже, що це була випадковість, не те місце, не той час, я цьому не дуже вірю. Все це було зроблено через проукраїнські позиції. Така ситуація у нас в місті: її трохи розкачують і перевіряють нас".

Сергій та Артем Мирошниченки з 2014 року допомагали українській армії – під час окупації передавали своїм інформацію про противника, вночі зривали з будівель деенерівські прапори. Коли місто звільнили, Артем був волонтером у шпиталі, плів сітки для військових.

2 грудня Артемівський міськрайонний суд Донецької області обрав запобіжний захід одному з імовірних нападників на Артема Мирошниченка – домашній арешт.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: