У Києві, Львові, Лондоні та Нью-Йорку відбулися акції на підтримку Станіслава Асєєва (ФОТО)

311
Роздрукувати
У Києві, Львові, Лондоні та Нью-Йорку відбулися акції на підтримку Станіслава Асєєва (ФОТО)

15 листопада, в Міжнародний день ув'язненого письменника (День порожніх стільців), у Києві відбулася правозахисна подія "День солідарності зі Станіславом Асєєвим", організаторами якої виступили Український ПЕН, Центр Громадянських Свобод, журнал "Тиждень" та креативний простір IZONE.

Участь у заході взяли журналісти Яніна Соколова, Севгіль Мусаєва, Дмитро Крапивенко, Віталій Портников, Андрій Діхтяренко, філософи Ігор Козловський, Вахтанґ Кебуладзе, письменники Микола Рябчук, Артем Чапай, акторка Ірма Вітовська, музикант Олег Каданов, громадський активіст Алім Алієв.

image image

image

Окрім Києва, акція солідарності зі Станіславом Асєєвим відбулася цього дня у Львові за участі письменниць Галини Вдовиченко, Мар'яни Савки, Маріанни Кіяновської, Анастасії Левкової. Захід організували Львівської міська адміністрація та музей "Територія Терору".

image

image

image

image

Ще одну акцію на підтримку Станіслава Асєєва Американський ПЕН спільно з американським офісом Радіо Свобода організували біля Генерального консульства Росії у Нью-Йорку. Участь в акції взяли, зокрема, президентка Американського ПЕН Дженніфер Іґан і члени Українського ПЕН Вікторія Амеліна та Аскольд Мельничук.

image

image

image

image

Також 15 листопада Міжнародний ПЕН організував у Лондоні зустріч із письменником і режисером Олегом Сенцовим, яка розпочалася з флешмобу на підтримку Станіслава Асєєва.

image

Нагадаємо, що Станіслав Асєєв – письменник, журналіст, член Українського ПЕН. Як журналіст він дописував під псевдонімом Станіслав Васін для провідних українських медіа – Радіо Свобода, "Тижня", "Української правди" і "Дзеркала тижня". Також Станіслав є автором роману "Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала". У травні 2017 року Асєєв був незаконно ув’язнений у Донецьку проросійськими збройними формуваннями "ДНР". У жовтні 2019 року стало відомо, що так звана "прокуратура ДНР" засудила Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення, звинувачуючи його в "екстремізмі", "шпигунстві" та "закликах до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності".

Читайте більше про справу Станіслава у статті Марії Семенченко "Станіслав Асєєв. За стіною"

18 листопада 2019
311
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: