Володимир Єрмоленко став лауреатом Премії імені Петра Могили

300
Роздрукувати
Володимир Єрмоленко став лауреатом Премії імені Петра Могили

Філософ, письменник та член Українського ПЕН Володимир Єрмоленко отримав Премію імені Петра Могили за свою працю "Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть", яка вийшла друком у видавництві "Дух і літера" у 2018 році.

Премія імені Петра Могили була започаткована у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" у 2005 році. Відзнака отримала назву на честь засновника й опікуна Колегії (а згодом – Академії) митрополита Петра Могили, який значну частину свого життя присвятив розвиткові науки, освіти і духовної культури України.

Премію щороку присуджує Вчена рада Національного університету "Києво-Могилянська академія" за вагомі наукові досягнення, що сприяють розвитку гуманітарних, суспільних і природничих наук, утверджують високий авторитет університетської науки на національному та міжнародному рівні й опубліковані у вигляді монографій, енциклопедій, книг, підручників, навчальних посібників, циклу наукових праць.

Урочисте відзначення лауреатів Премії імені Петра Могили відбувається на заключному пленарному засіданні Днів науки НаУКМА, на якому переможці конкурсу виголошують наукову доповідь. Переможцю вручають диплом і грошову винагороду, розмір якої щороку визначає президеент НаУКМА.

Нагадаємо, що у 2018 році Володимир Єрмоленко отримав Премію імені Юрія Шевельова за книгу "Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ–ХХ століть".

"Плинні ідеології" – це детальна та несподівана історія ідей у Європі ХІХ-ХХ століть. Книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів. Це також детальний і безжальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму, а також їхніх сумішей. Книжку написано на межі різних дисциплін: філософії, історії ідей, політології та історії літератури.

Володимир Єрмоленко (1980) – філософ, письменник, журналіст, викладач Києво-Могилянської академії (кафедра літературознавства). Автор книжок “Оповідач та філософ” (2011), “Далекі близькі” (2015), “Ловець океану” (2017) та “Плинні ідеології” (2018).

1 лютого 2021
300
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: