Стали відомі імена лауреатів Премії імені Леся Танюка-2020

281
Роздрукувати
Стали відомі імена лауреатів Премії імені Леся Танюка-2020

У Києві відбулася церемонія нагородження лауреатів Премії імені Леся Танюка "За збереження історичної пам'яті" за 2020 рік.

Лауреатами 2020-го року стали:

Тамара Вронська — українська історикиня, викладачка воєнно-дипломатичної академії, авторка монографій "Повторники: приречені бранці ГУЛАГу (1948—1953 рр.)", "Упокорення страхом: сімейне заручництво у каральній практиці радянської влади (1917—1953 рр.)" та десятків статей;

Ростислав Омеляшко — дослідник, засновник і керівник Центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, який врятував і зберіг етно-культурну спадщину українського Полісся у зоні Чорнобильської катастрофи;

image

Володимир Захар’єв та Ігор Скальський — дослідники, що за документами, залишками архітектури та рідкісних артефактів реконструювалина території України унікальну "Мінковецьку державу".

Нагадаємо, що Премію заснували у 2018 році Всеукраїнський "Меморіал" імені Василя Стуса, видавництво "Дух і літера" Києво-Могилянської академії та Центр театрального мистецтва ім.Леся Курбаса.Відзнака орієнтована на високий професіоналізм та креативну діяльність, на критерії громадянського чину і етичну доброчесність.

"З багатого доробку Леся Танюка, державного і політичного діяча, театрального та кінорежисера, поета, перекладача ми вирішили актуалізувати цінність історичної пам’яті, тяглість духовних традицій в боротьбі за незалежність та нову Україну", — пояснюють засновники Премії.

image

Лауреатами Премії минулих років були: історикиня, докторка наук, професорка кафедри історії НаУКМА Наталія Яковенко, науковець, дослідник історії визвольного руху Володимир В’ятрович, журналіст, публіцист, головний редактор проєкту "Історична правда" Вахтанг Кіпіані, літературознавець, видавець Олексій Сінченко, архітекторка-реставраторка пам’яток української історії і культури Ірина Малакова.

29 січня 2021
281
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: