У 2020 році у світі через свою професійну діяльність загинуло 50 журналістів

532
Роздрукувати
У 2020 році у світі через свою професійну діяльність загинуло 50 журналістів

У 2020 році через свою професійну діяльність були вбиті 50 журналістів, більшість смертей (68%) сталася в країнах, де немає військових конфліктів, повідомляє міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів".

У звіті організації, який охоплює період від 1 січня до 15 грудня 2020 року вказано, що найбільше журналістів вбивають у країнах, які вважаються "мирними". "Тоді як число журналістів, убитих на полях битв, продовжує скорочуватися, в країнах, де війни немає, їх гине все більше і більше", — йдеться у звіті.

imageСеред всіх журналістів, які загинули у 2020 році, навмисно були вбиті 84 відсотки. Повідомляється, що у 2019 ця частка становила 63 відсотки. Деякі з них були вбиті з особливою жорстокістю.

Найвище число загиблих — в Мексиці (8), Індії (4), Філіппінах і Гондурасі (3).

За інформацією правозахисної організації, найчастіше журналісти помирали через висвітлення випадків корупції, зловживання державними коштами, організованої злочинності та акцій протесту.

Нагадаємо, що доповіді "Репортерів без кордонів" про насильство над журналістами публікується щорічно з 1995 року.

3 січня 2021
532
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: