Український ПЕН заявив про необхідність повернення до ефіру каналів “Прямий”, “Еспресо” та “5”

373
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Заступник виконавчої директорки

Український ПЕН приєднався до звернення правозахисних організацій до керівництва держави щодо необхідності повернення до цифрової мережі телеканалів "Прямий", "Еспресо" та "5" і утримання від суттєвих обмежень свободи слова.

4 квітня телеканали "Прямий", "Еспресо" та "5-й" були відключені від мовлення від цифрової мережі Т2. Поки що невідомо, хто саме віддав цей наказ, який правозахисники оцінюють як незаконний.

"Таке рішення не об’єднує, а роз’єднує суспільство, що лише шкодить боротьбі з ворогом", – наголошується у зверненні.

Раніше, 19 березня, Президент ввів у дію рішення РНБО про об’єднання всіх загальноукраїнських телеканалів із обов’язковою трансляцією цілодобового телемарафону "Єдині новини #UАразом". Після початку війни кілька великих телеканалів ("1+1", "ICTV", "Суспільне", "Рада", "Інтер", "Україна 24") добровільно об’єдналися в інформаційний марафон, чергуючи ведення новинних програм між собою, а багато загальноукраїнських телеканалів далі продовжували мовлення як в межах загального марафону, так і самостійно. Зокрема це відключені телеканали "Прямий", "Еспресо" та "5 канал", які 12 годин брали участь в загальноукраїнському телемарафоні, а 12 годин здійснювали мовлення за власним графіком або у співпраці з іноземними медіа.

У заяві правозахисники стверджують, що рішення влади про відключення телеканалів є непропорційним, оскільки досвід діяльності українських медіа за 40 діб війни переконливо довів, що обмежувати свободу слова немає сенсу. Правозахисники зазначили, що вони не бачили жодної публікації відключених каналів, яка б вимагала корекції з боку держави.

"Оскільки плюралізм не наносить шкоди під час війни, видається принципово важливим зберігати його, адже в мирний час він є основою розвинених суспільств, а переоцінити користь від нього просто неможливо.

Відтак ми просимо Президента України та керівництво держави повернути до ефіру телеканали "Прямий", "Еспресо" та "5" та загалом утриматися від суттєвих обмежень свободи слова. Свобода слова є фундаментальною цінністю, яку Україна відстоює у війні з Росією", – заявили правозахисники.

Повний текст звернення та підписанти тут.

6 квітня 2022
373
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: