Україна представила порожній стенд-маніфест на Болонському книжковому ярмарку

211
Роздрукувати
Україна представила порожній стенд-маніфест на Болонському книжковому ярмарку

21 березня в Італії стартуав Болонський ярмарок дитячої книги – один із найбільших у книжковому світі. Цьогоріч Україна представила на ньому порожній стенд-маніфест – з ним українська книжкова спільнота звернулася до колег з інших країн по підтримку, аби наступного року повернутися на Болонський ярмарок зі стендом, наповненим книжками.

Організатори Болонського ярмарку надали Україні безкоштовний стенд, відмовили в участі росії та закликали видавців, що братимуть участь, привезти дитячі книжки, перекладені з української на мови світу, аби зібрати їх у межах спільної виставки. Ще одна експозиція, запланована в центральній частині ярмарку, – це демонстрація 30-40 українських книжок.

Під час роботи ярмарку усі його відвідувачі зможуть:

– зняти фото/відео на українському стенді та опублікувати на особистих та офіційних сторінках своїх організацій у соцмережах, аби засудити російську агресію та підтримати Україну, використовуючи гештеги #StandWithUkraine, #StopRussianAggression

– роздрукувати стікери й постери з гаслами про підтримку України та розмістити їх на своєму стенді – розміщені тут

– дізнатися, як взяти участь у програмах УІК для перекладачів (програма підтримки перекладів Translate Ukraine 2021 та перекладацька премія Drahoman Prize

– взяти до уваги каталоги прав українських видавців (проєкт Література на експорт).

"Стенд України та підтримка організаторів ярмарку – можливість голосно прозвучати, знайти прихильників та об’єднати навколо себе небайдужих людей книжкової сфери. Ми закликаємо протистояти разом з нами російській агресії, перекладати українські книжки на іноземні мови, аби якнайбільша кількість людей могла почути і зрозуміти Україну, дізнатися, про що і як ми пишемо, а також чому війна, яка прийшла в Україну, може прийти і в Європу", – наголосили організатори.

Поза межами роботи ярмарку усі його відвідувачі можуть:

– читати і ділитися перевіреною інформацію про напад Росії на Україну: war.ukraine.ua

– підтримувати Україну — war.ukraine.ua/support-ukraine

– підтримувати захисників України — war.ukraine.ua/donate

– читати і ділитися інформацією про книжковий ринок України, особливо під час російської агресії: chytomo.com/en/

– підтримати бойкот російської культурної діяльності: призупинити всі проєкти з російськими організаціями або окремими особами, а також не співпрацювати з російською культурою чи освітою. Щоб повідомити про своє рішення публічно та вийти з офіційною заявою, можна використовувати гештеги #BoycottRussia, #StandWithUkraine, #StopRussianAggression

Безкоштовна присутність на одному з найбільших світових книжкових ярмарків стала можлива завдяки спільним зусиллям Українського інституту книги, Українського інституту, Українському ПЕН, Книжкового Арсеналу та міжнародного фестивалю "BookForum".

Довідка:

Український інститут книги – державна установа, що входить до складу Міністерства культури та інформаційної політики України. Його місія – розвиток державної політики у книжковій сфері, популяризація читання в Україні, підтримка книговидання, заохочення перекладацької діяльності, популяризація української літератури за кордоном.

Український інститут — державна установа при Міністерстві закордонних справ України. Його місія – посилити міжнародне становище України засобами культурної дипломатії. Інститут сприяє міжнародним зв’язкам між людьми та установами та створює можливості для взаємодії та співпраці України зі світом.

Український ПЕН – культурно-правозахисна громадська організація, в яку входять 140 українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Український ПЕН є одним із 146 національних ПЕН-клубів Міжнародного ПЕН. Український ПЕН зосереджений на захисті свободи слова та прав авторів, сприянні розвитку літератури та міжнародній культурній співпраці.

Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" – щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Міжнародний фестиваль "BookForum" проводиться щорічно, починаючи з 1994 року. Це найбільший літературний фестиваль України, один із найбільших фестивалів у Центральній та Східній Європі. Протягом останніх 28 років метою Фестивалю є створення повноцінного діалогу між представниками української та зарубіжної літератури; поширення української культури за кордоном; визначення основних тенденцій та напрямів розвитку світового літературного процесу в українському контексті.

21 березня 2022
211
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: