Російські окупанти засудили Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі

393
You can read this article in English
Російські окупанти засудили Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі
Фото: ФБ-сторінка “Крымская солидарность”

10 березня Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону виніс вирок п’ятьом кримськотатарським активістам так званої "другої Сімферопольської групи", серед яких журналіст "Кримської солідарності" і "Грані.ру" Ремзі Бекіров.

Ремзі Бекірова засудили до 19 років позбавлення волі з відбуванням перших 5 років в тюрмі, решту вироку у виправній колонії суворого режиму з обмеженням 1,5 року. Російська окупаційна влада звинуватила журналіста в "організації діяльності терористичної організації" і "підготовці до насильницького захоплення влади". Разом з Бекіровим суд відправив за ґрати правозахисника Різу Ізетова, активістів Шабана Умерова, Фархада Базарова та Раїма Айва. Всі вони отримали від 16 до 19 років позбавлення волі.

"Вони сіли в тюрму за критику російських силовиків і бажання говорити про репресії в Криму вголос", – говорить правозахисниця і координаторка "Кримської солідарності" Лутфіє Зудієва.

На оголошення вироку не були допущені адвокати й рідні, а також активісти, які прямували з Криму на підтримку обвинувачених. Їх зупинили на Кримському мосту під час спроби дістатися Ростова-на-Дону.

З початку російської окупації Криму Ремзі Бекіров висвітлював порушення прав людини, вів стрім-трансляції у справах "Веджіє Кашка" та "Хізб ут-Тахрір". Він був автором ідеї про колективну допомогу сім'ям кримських політв'язнів. На його заклик люди прийшли допомогти з будівництвом дому для одного з в'язнів справи "Хізб ут-Тахрір" Теймура Абдуллаєва.

Нагадаємо, що Ремзі Бекірова затримали 27 березня 2019 року. Того дня співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії провели в Криму ряд обшуків в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів "Кримської солідарності". Загалом було затримано 24 людини. 27 і 28 березня 2019 року окупаційний суд Сімферополя заарештував усіх затриманих.

Справа Бекірова розглядалася з порушенням права на справедливий суд. Основними доказами для суду були свідчення анонімних свідків (у тому числі співробітників ФСБ РФ). Деякі свідки заявляли в суді, що давали свої свідчення під тиском. Лінгвістичні експертизи розмов обвинувачених мусульман, як і решта "доказів" обвинувачення, були сфальсифіковані слідчими ФСБ РФ. Докази, надані стороною захисту, судді не брали до розгляду.

Міжнародними та українськими правозахисними організаціями визнано, що саме звинувачення у "тероризмі" найчастіше використовуються окупаційною владою РФ у Криму для переслідування кримськотатарських представників громадянського суспільства.

10 березня 2022
393
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: