Російські окупанти провели обшук в будинку директорки музею в Мелітополі

189
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
Російські окупанти провели обшук в будинку директорки музею в Мелітополі
Фото: ФБ-сторінка Кримськотатарського Ресурсного Центру

10 березня о 6-й ранку російські військові увірвалися в будинок директорки Мелітопольського міського краєзнавчого музею, кримської татарки, депутатки Запорізької обласної ради Лейли Ібрагімової.

Окупанти провели обшук в її помешканні, вилучили телефони та відвезли Ібрагімову у невідомому напрямку. За кілька годин Ібрагімову відпустили.

"На тимчасово окупованих територіях російські загарбники проводять "зачистку", – прокоментував цю новину голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Місто Мелітополь продовжує залишатися під російською окупацією з 1 березня. Внаслідок обстрілів з боку російських окупантів у Мелітополі та Мелітопольському районі зруйновано більше 90 приватних будинків. Деякі райони міста перебувають на межі гуманітарної катастрофи. Російські окупанти обстрілюють та грабують місцеві магазини.

4 березня росіяни захопили телевізійну вежу Мелітополя і заблокували у місті мобільний інтернет. Жителям Мелітополя окупанти роздають пропагандистські листівки, у яких переконують містян здатися.

Незважаючи на небезпеку, жителі Мелітополя активно протестують проти окупації міста. У відповідь російські військові стріляють по беззбройних людях.

Схожі обшуки і викрадення кримських татар протягом останніх 8 років відбуваються в окупованому Росією Криму.

10 березня 2022
189
Теги: #Війна
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: