Український ПЕН долучився до звернення щодо участі проросійських пропагандистів в ефірах національних марафонів

75
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
Український ПЕН долучився до звернення щодо участі проросійських пропагандистів в ефірах національних марафонів

Український ПЕН долучився до звернення журналістів та громадських організацій до влади України щодо участі ведучих, які поширювали проросійську пропаганду, в ефірах національних марафонів. Йдеться в першу чергу про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову та Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле та інших.

У зверненні говориться про унікальність марафону "Єдині новини", коли в час війни медіа не піддані жорсткій цензурі, а продовжують поширювати важливу для суспільства інформацію від ходу бойових дій до людських трагедій і перемог. Водночас підписанти звернення занепокоєні участю в марафоні телеведучих, які ще донедавна працювали на телеканалах, власниками яких були проросійські політики, адже інформаційна політика цих каналів базувалася на просуванні кремлівських наративів про зовнішнє управління США Україною, "дискримінацію" російської мови, "громадянську війну" на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму тощо. Для цього застосовувалися різноманітні методи від фейкових слухань у Конгресі США до марафонів про "соросят", розповідей про "біолабораторії США" та навіть спроб телемостів із росією.

Автори звернення закликають Нацраду, МКІП та власників телеканалів, які беруть участь у марафонах, відсторонити цих ведучих від ефіру, забезпечити перевірку цих людей, а до цього часу дати публічну оцінку їхньої участі в марафонах "Єдині новин", Freedom та інших медійних марафонів, що називають себе "національними". Автори звернення також пропонують звернутися до моніторингових організацій, які готові надати Нацраді та МКІП аналітичні довідки щодо діяльності цих телеведучих протягом 2014–2022 років.

"На фоні того, що жоден із них не визнав публічно факт багаторічного підігравання ворогу, подальша участь цих ведучих в ефірах може бути використана ними як індульгенція. Зараз український медіапростір має шанс очиститись і запустити створення інституту репутації, аби вберегти Україну від повторення історії в майбутньому", - зазначено у зверненні.

Звернення підписали українські журналісти, медіа, громадські організації та інші громадяни України. Повний текст заяви та список підписантів за посиланням.

12 травня 2022
75
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: