У Білорусі ліквідували ПЕН-центр

309
Роздрукувати
У Білорусі ліквідували ПЕН-центр

9 серпня Верховний суд Білорусі ухвалив рішення про ліквідацію Білоруського ПЕН-центру. Про це повідомили у Telegram-каналі Білоруського ПЕН-центру.

"Ми дізнаємось від державних ЗМІ чітко сформульовані погрози "пустити під ніж" тих, хто проти влади. Без суду і слідства озвучені закиди проти 185 недержавних організацій, звинувачених у деструктивності, та в тому, що становлять "потенційну загрозу національній безпеці". Це все свідчить про політичне замовлення на "зачистку" в громадянському секторі. А наша, так би мовити, "вина" − у незгоді з репресіями, насильством, у відстоюванні свободи слова та ідеалів гуманізму. А якщо це наша провина, то нам не соромно. Пишаємося нашою роботою, друзями, партнерами, волонтерами", − йдеться у заяві на сайті Білоруського ПЕН-центру.

22 липня Міністерство юстиції Білорусі подало позов до Верховного суду про закриття ПЕН-центру.

Білоруський ПЕН-центр був заснований 7 серпня 1989 року. З 2019 року організацію очолює Світлана Алексієвич − письменниця, лавреатка Нобелівської премії з літератури за 2015 рік.

Нагадаємо, що в липні Український ПЕН виступив із заявою на підтримку Білоруського ПЕН, у якій рішуче засудив прояви тиску та репресій проти правозахисних організацій з боку білоруської самопроголошеної влади: "Український ПЕН звертається до уряду України та Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Ради Організації Об’єднаних Націй з прав людини та інших міжнародних правозахисних та гуманітарних організацій з проханням підтримати та захистити Білоруський ПЕН. У той час, як у Білорусі й надалі тисячі людей перебувають в ув’язненні, зазнають переслідувань і катувань, білоруські правозахисники особливо загрожені".

Читайте також:

Заява на підтримку Білоруського ПЕН
Звернення Українського ПЕН на підтримку білоруського журналіста Рамана Пратасєвіча
Заява Українського ПЕН на підтримку білоруського літературознавця Аляксандра Фядути
Відкритий лист українських письменників до білоруських колег
20 осередків ПЕН закликали владу Білорусі звільнити затриманих білоруських колег
Звернення Українського ПЕН щодо ситуації в Білорусі

10 серпня 2021
309
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: