20 осередків ПЕН закликали владу Білорусі звільнити затриманих білоруських колег

Опубліковано: 10.09.2020,  Переглядів: 124

Український ПЕН та 19 осередків ПЕН з усього світу засудили затримання 8 вересня членів Білоруського ПЕН.

Того дня під час мирного протесту в Мінську затримали співробітників Білоруського ПЕН – поетку та перекладачку Анну Комар і поета та перекладача Володимира Лянкевіча, а також перекладача Сержа Медведєва.

“Їхні арешти та арешти сотень інших учасників мирних акцій протесту є порушенням прав на свободу висловлювання і об’єднань. Вони мають негайно бути звільнені”, – йдеться у спільній заяві ПЕН-клубів.

9 вересня стало відомо, що Анні Комар дали 9 діб арешту.

“Анна, Володимир і Серж повинні бути негайно звільнені. Американський ПЕН обурений несправедливим затриманням наших колег, членів поважної літературної і правозахисної організації. Ми вимагаємо їх негайного звільнення, вони повинні повернутися до своєї головної справи – літературної творчості й захисту свободи слова в період кризи. Білоруський народ, сповнений рішучості домогтися свободи, перевершує Олександра Лукашенка політично і морально. Спроби змусити замовкнути політичних опонентів за допомогою арештів, викрадень і переслідувань приречені на провал”, коментує Поліна Садовська, директорка Євразійської програми Американського ПЕН.

Арешт білоруських літераторів засудили:

PEN International

Danish PEN

English PEN

Estonian PEN

Ethiopian PEN

French PEN

German PEN

Irish PEN/PEN na hÉireann 

PEN America

PEN Croatia

PEN Latvia

PEN Norway

PEN Romania

PEN Turkey

PEN Ukraine

San Miguel de Allende PEN

Scottish PEN

Suisse Romand PEN Centre

Swedish PEN

Wales PEN Cymru

У серпні Український ПЕН поширив звернення щодо ситуації в Білорусі. Організація заявила, що вважає  цілковито неприпустимими застосування білоруською владою сили до демонстрантів, які виходять на вулиці з виключно мирними акціями протесту. Це є кричущим порушенням усіх норм міжнародного і білоруського законодавства у царині прав людини, зокрема, Конвенції ООН проти катувань, до якої приєдналася Білорусь.

Також Український ПЕН організував “Вечори солідарності” – серію онлайн-зустрічей із білоруськими авторами.