Російські окупанти в Криму заарештували громадянську журналістку Ірину Данилович

357
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
Російські окупанти в Криму заарештували громадянську журналістку Ірину Данилович

29 квітня 2022 року окупаційна влада Криму затримала громадянську журналістку Ірину Данилович. Окупанти провели обшук в її будинку в селі Владиславівка біля Феодосії, вилучили телефон та ноутбук. За словами рідних, окупаційна влада звинувачує журналістку у "зв’язках з іноземною державою". Данилович заарештували на 10 днів.

До арешту Ірина Данилович працювала медсестрою та вела кілька блогерських колонок на різних сайтах, присвячених правам медпрацівників і проблемам охорони здоров’я в Криму. Вона була активною в соціальних мережах та виступала на українському телебаченні.

Нагадаємо, що до початку повномасштабної війни Росії проти Украхни в окупованому Криму було ув’язнено 13 журналістів. Це кримськотатарські громадянські журналісти Осман Аріфмеметов, Марлен (Сулейман) Асанов, Асан Ахтемов, Ремзі Бекіров, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Амет Сулейманов, Руслан Сулейманов та Рустем Шейхалієв, журналісти Олексій Бессарабов, Владислав Єсипенко, а також Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, в минулому журналіст.

Фото: Фейсбук

2 травня 2022
357
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: