Пресофіцер "Азову" Дмитро Козацький звільнений із російського полону

235
Роздрукувати
Пресофіцер "Азову" Дмитро Козацький звільнений із російського полону

Пресофіцер полку "Азов", старший солдат Дмитро Козацький – серед 215 українських захисників, яких звільнили в рамках обміну полоненими 21 вересня. Про це повідомив Офіс Президента України.

Дмитро "Орест" Козацький народився 11 листопада 1995 року в Малині на Житомирщині. Покинув навчання у Вищій школі інформаційних технологій та менеджменту в Ряшеві (Польща), щоб стати учасником Революції Гідності. Студент Національного університету "Острозька академія". 2015 року вступив до лав Національної гвардії України й обороняв Маріуполь, згодом перейшов до полку "Азов". З 1 березня 2022 року тримав оборону "Азовсталі". Дмитро Козацький став автором 10 світлин поранених побратимів із польового шпиталю на заводі, які облетіли увесь світ. 20 травня 2022 року, перед тим, як потрапити в полон, він виклав свої роботи у вільний доступ і закликав подавати їх на журналістські премії і фотоконкурси. Поки Дмитро був у російському полоні, його фотографії здобули низку міжнародних відзнак. Зокрема, The Prix de la Photographie, Grand Press Photo 2022 та дві нагороди International Photography Awards.

21 вересня звільнили 215 полонених українських військових, серед них – 108 бійців "Азову", а також військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, і двоє цивільних. На волю повернулися, зокрема, командир Окремого загону спеціального призначення "Азов" Денис Прокопенко, командир Першого окремого батальйону морської піхоти Євген Бова, командир роти "Азову" Лев Пашко, в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський, заступник командира полку "Азов" по роботі з особовим складом Святослав Паламар, а також парамедикиня-доброволиця Нацгвардії Катерина "Пташка" Поліщук і військова лікарка, капітан медичної служби Марʼяна Мамонова. П'ятеро звільнених командирів зараз перебувають в Туреччині під гарантіями захисту та безпеки президента Реджепа Ердогана. Вони залишаться там до кінця війни.

Цей обмін полоненими став найбільшим із 24 лютого 2022 року. Повний список звільнених захисників України доступний за посиланням.

22 вересня 2022
235
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: