Окупанти ув'язнили кримського громадянського журналіста Ернеса Аметова на 11 років

29 грудня російський Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив громадянського журналіста Ернеса Аметова до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Окупанти звинуватили журналіста в участі в терористичній організації та спробі державного перевороту.
Російський суд переглянув свій попередній виправдальний вирок, винесений кримськотатарському журналісту у вересні 2020 року. Тоді його виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів. Це був перший випадок виправдання обвинуваченого у "справах Хізб-ут-Тахрір" не тільки в окупованому Криму, а й на території сусідньої Росії. Однак у березні 2022 року апеляційний суд переглянув рішення Південного окружного військового суду та надіслав справу на новий розгляд.
Окрім 11 років ув'язнення суд заборонив Аметову залишати територію Криму після звільнення, організовувати публічні заходи та брати участь у них, змінювати місце проживання та залишати будинок з 22 до 6 години. Також після відбуття терміну ув'язнення він буде зобов'язаний з'являтися до зазначеного органу 2 рази на місяць для реєстрації.
У своєму останньому слові в суді Ернес Аметов сказав:
"Я віруюча людина і приймаю свою долю. Я хочу сказати, що якби те, що відбувається тут, було б не до вподоби Господу – цього б не відбувалося. Отже, така його воля. Я підкоряюся, будь-який Твій вирок буде справедливим. Але я відкидаю ті хибні звинувачення, які пролилися на мене, і хочу сказати: сьогодні ви чините свій суд, а Господь нехай вершить свій. Дякую".
Російські окупанти заарештували Ернеса Аметова 11 жовтня 2017 року. Разом із ним були затримані кримськотатарські журналісти та активісти Сейран Салієв, Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв та Мемет Белялов.
Наразі щонайменше 158 українських громадян перебувають у в’язницях або під домашнім арештом в Росії та тимчасово окупованому Криму з політичних мотивів. Серед них 16 є журналістами, включаючи 12 кримськотатарських громадянських журналістів.
Читайте також:
Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.
Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.