Алім Алієв став амбасадором ув'язненої журналістки Ірини Данілович

187
Роздрукувати
Ситніков Максим
Ситніков Максим
Менеджер правозахисних проєктів
Алім Алієв став амбасадором ув'язненої журналістки Ірини Данілович

Журналіст, правозахисник, заступник генерального директора Українського інституту та член Виконавчої ради Українського ПЕН Алім Алієв став амбасадором ув'язненої кримської журналістки Ірини Данілович в рамках проєкту #SolidarityWords.

Ірина Данілович - громадянська журналістка, яка співпрацювала з багатьма незалежними ЗМІ, зокрема медіапроєктом "INжир" та ініціативою "Кримський процес", була заарештована окупантами 29 квітня 2022 року. Протягом 13 днів із нею не було зв’язку. Як з’ясувалося, протягом 8 днів її утримували в будівлі ФСБ, де тестували на поліграфі, погрожували та давали їсти лише раз на день. На 13-й день арешту родині повідомили, що Ірина перебуває в СІЗО Сімферополя. Їй висунули звинувачення в "незаконних діях із вибуховими речовинами". У липні 2022 року Данілович повідомила про побиття конвоєм ФСБ та психологічний тиск, який на неї здійснюють російські силовики. Ірині загрожує до 8 років позбавлення волі та до 100 тис. російських рублів штрафу.

#SolidarityWords є спільним проєктом Українського ПЕН та Центру прав людини ZMINA, в рамках якого відомі українські письменники та журналісти стали амбасадорами українських політв’язнів-журналістів, ув’язнених у Російській Федерації та тимчасово окупованому Криму. У своїх публікаціях, інтерв’ю, під час публічних заходів в Україні та за кордоном амбасадори закликають звільнити політв’язнів та розповідають про їхні справи. Програма солідарності покликана привернути увагу до справ українських заручників Кремля та сприяти міжнародному тиску на Росію для їхнього звільнення.

Алім Алієв став 14-м амбасадором журналіста-політв'язня в рамках #SolidarityWords.

12 серпня 2022
187
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: