Вечір солідарності: серія онлайн-зустрічей із білоруськими авторами

287
Роздрукувати
Вечір солідарності: серія онлайн-зустрічей із білоруськими авторами

Останні тижні увага інтелектуальної спільноти в Україні прикута до подій у Білорусі. Ми з болем читаємо новини про застосування білоруською владою сили до демонстрантів, про тиск на журналістів і правозахисників, а водночас захоплюємося сміливістю, рівнем самоорганізації і креативністю білорусів.

14 серпня Український ПЕН у своєму зверненні закликав уряди демократичних країн, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі, Раду Організації Об’єднаних Націй з прав людини, інші міжнародні правозахисні та гуманітарні організації "посилити тиск на білоруську владу з метою негайного припинення протиправного використання сили проти мирних громадян, застосування тортур, переслідування журналістів і правозахисників, брутальних порушень свободи висловлювання та обмеження доступу до інформації".

Серед тих, хто щодня виходить на майдани в різних містах Білорусі, – наші близькі друзі й колеги з Білоруського ПЕН. Аби підтримати їх у ці непрості дні, ми вирішили організувати низку онлайн-зустрічей із білоруськими авторами, щоби висловити свою солідарність і щоби з перших уст почути про те, що сьогодні відбувається в Білорусі та як реагує на ці події білоруська культурна спільнота.

Перші онлайн-зустрічі у рамках проєкту відбулися 18 і 20 серпня із поеткою, першою заступницею президентки Білоруського ПЕН Таццяною Нядбай та поетом і перекладачем Андреєм Хадановічем.

image

image

У найближчі тижні запланована ще низка онлайн-зустрічей із білоруськими авторами: 25 серпня (вівторок) о 17.00 – Ія Ківа спілкуватиметься у прямому ефірі з поеткою і перекладачкою Юлією Цімафєєвою; 27 серпня (четвер) о 18.00 – Анна Вовченко з письменником Альредом Бахаревічем; 2 вересня (вівторок) о 19.00 – Олег Коцарев з поеткою Мариєю Мартисевіч; 4 вересня (п'ятниця) о 18.00 – Оксана Луцишина з поеткою і перекладачкою Вальжиною Морт; 10 вересня (четвер) о 18.00 – Костянтин Сігов з поетом Дмитром Строцевим.

Відеозапис розмови Тетяни Терен із Таццяною Нядбай
Відеозапис розмови Остапа Сливинського з Андреєм Хадановічем
Відеозапис розмови Ії Ківи з Юлією Цімафєєвою
Відеозапис розмови Анни Вовченко з Альгердом Бахаревічем

21 серпня 2020
287
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: