Онлайн-дискусія: "Спільний біль. Спільна історія. День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу"

383
Роздрукувати
Онлайн-дискусія: "Спільний біль. Спільна історія. День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу"

18 травня Український ПЕН у партнерстві з Кримським домом, КримSOS та Крим.Реалії організовує онлайн-подію – "Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу". Захід відбудеться у рамках Тижня солідарності з киримли, який триватиме з 18-го до 24 травня і включатиме в себе низку правозахисних та мадіапроєктів.

Учасники події диктуватимуть про те, чи все зроблено, щоб правда про депортацію кримських татар була відома українському суспільству та світу. Вони обговорять, які міфи і пропагандистські кліше про депортацію досі не розвінчані та підтримуються сучасною російською владою. А також поділяться особистими історіями про те, як їхні родини пережили депортацію і як вони самі про неї дізнались.

Учасники дискусії:

Ґульнара Бекірова – авторка і ведуча програми "Таріх левхалари" ("Сторінки історії") на телеканалі ATR, головна редакторка веб-проекту "Крим і кримські татари";

Наріман Джелялов – заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу;

Мирослав Маринович – правозахисник, публіцист, віцеректор Українського Католицького Університету, почесний президент Українського ПЕН;

Вікторія Середа –гостьовий дослідник Українського наукового інституту Гарвардського Університету, доцент кафедри соціології Українського католицького університету;

Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Модеруватиме розмову Олександр Зінченко – історик, публіцист, журналіст, заступник головного редактора "Історичної правди".

Трансляція дискусії відбудеться 18 травня о 19.00 на Фейсбук-сторінках Українського ПЕН, Кримського дому та видання Крим.Реалії.

Дискусійний ПЕН-клуб – спроба вийти за межі соцмереж, де обговорення частіше перетворюються на сварки, ніж на аргументований обмін думками, а також за межі псевдодебатів на телебаченні, де сценарій розмови визначається інтересами власників медіа. Натомість мета Дискусійного ПЕН-клубу – осмислити у діалозі нагальні питання і сприяти розвитку громадянського суспільства, формувати культуру поваги до співрозмовника і вміння чути іншого.

Кураторка Дискусійного ПЕН-клубу – Оксана Мамченкова.

Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Інформаційна підтримка – UA: Радіо Культура.

Контакт: ukraine.pen@gmail.com.

14 травня 2020
383
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: