"Вбивство журналіста Хашоґджі - страшна помилка" - МЗС Саудівської Аравії

267
Роздрукувати
"Вбивство журналіста Хашоґджі - страшна помилка" - МЗС Саудівської Аравії
vox.com

Саудівська Аравія назвала "величезною і страшною помилкою" вбивство журналіста Джамаля Хашоґджі у саудівському консульстві в Стамбулі і пообіцяла, що відповідальні за це понесуть покарання.

Міністр закордонних справ Адель аль-Джубейр 21 жовтня в ефірі американського телеканалу Fox News заявив, що саудівські агенти, які "зробили це, вийшли за межі своїх повноважень".

"Вони зробили помилку, коли вбили Джамаля Хашоґджі, і намагалися це приховати", – сказав міністр.

Джубейр наполягає, що наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман не причетний до вбивства, попри те, що, за повідомленнями в ЗМІ, з ним пов’язують кількох підозрюваних у справі.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає від влади Саудівської Аравії "негайно пред’явити" тіло вбитого журналіста для проведення розтину.

Проте саудівський міністр заявив, що не знає, де перебуває тіло Хашоґджі.

20 жовтня влада Саудівської Аравії вперше визнала, що Джамаль Хашоґджі був убитий у її консульстві у Стамбулі. Як мовилося в заяві державного прокурора Саудівської Аравії, журналіст загинув унаслідок "бійки" в консульстві з людьми, які зустріли його там.

За цим повідомленням, 18 громадян Саудівської Аравії затримані за підозрою у причетності до злочину, а король країни відправив у відставку у зв’язку з убивством заступника керівника розвідки і королівського радника. До того дня Ер-Ріяд відкидав усі звинувачення в тому, що Хашоґджі був убитий у консульстві.

Анкара вважає, що Хашоґджі, відомого критика саудівської влади, в консульстві вбили, а тіло таємно вивезли. Повідомляли і версії, що журналіста вбили після тривалих кількаденних тортур члени спеціально направленого з Саудівської Аравії спецзагону з 15 осіб, а тіло розчленували, щоб його було легше позбутися, і закопали у дворі резиденції консула, і що існує й аудіозапис допиту і тортур Хашоґджі на території консульства.

Відомий саудівський журналіст Джамаль Хашоґджі минулого року виїхав із Саудівської Аравії до США, заявивши, що побоюється помсти за його дедалі гострішу критику політики його країни в перебігу війни в Ємені і придушення інакодумства.

2 жовтня він зайшов до саудівського консульства у Стамбулі, щоб, за повідомленнями, отримати документ про розлучення в попередньому шлюбі, необхідний для укладення нового шлюбу. Його наречена, громадянка Туреччини, що прийшла з ним до будівлі, але залишилася чекати його на вулиці, каже, що з консульства він уже не вийшов.

Директор Amnesty International по кампаніях на близькому сході Самах Халіл заявив, що істину можуть приховувати "для збереження міжнародних бізнес-зв’язків" Саудівської Аравії.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: