Український ПЕН заснував нову премію для журналістів імені Георгія Ґонґадзе

757
Роздрукувати
Український ПЕН заснував нову премію для журналістів імені Георгія Ґонґадзе

9 квітня 2019 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулася прес-конференція у зв’язку із започаткуванням Українським ПЕН Премії імені Георгія Ґонґадзе.

У заході взяли участь дружина Георгія, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби "Голосу Америки" Мирослава Ґонґадзе (скайпом), президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен, представник Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи Павло Білодід.

Прес-конференція була присвячена появі в Україні концептуально нової відзнаки у сфері журналістики – Премії імені Георгія Ґонґадзе. Її засновником виступає Український ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням "Українська правда". Премія покликана підтримати тих журналістів, які слідують принципам та цінностям незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що призводять до вирішення або розуміння певних проблем у суспільстві та змін у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища в цілому.

&

image Андрій Курков, Лариса Денисенко, Тетяна Терен і Павло Білодід

image Виконавча директорка Українського ПЕН, ініціаторка Премії Тетяна Терен

image Членкиня Капітули Премії Лариса Денисенко

image Президент Українського ПЕН, член Капітули Премії Андрій Курков

image Представник Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи Павло Білодід

image Мирослава Ґонґадзе: "Георгій передбачав майбутнє і власними зусиллями і власним життям відкрив нам нові горизонти"

Георгій Ґонґадзе був людиною, яка відмовлялася визнавати поразку, ніколи не здавалася і не сходила зі свого шляху. Рішення Георгія заснувати 2000 року онлайн-видання "Українська правда" на той час було революційним, а водночас інноваційним кроком, який вплинув на становлення незалежної журналістики в Україні. Як зазначила Мирослава Ґонґадзе: "У світі Пост-Правди, в якому ми зараз живемо, фінальна Правда може бути недосяжною, але вже її пошук веде нас від НеСвободи. Георгій поклав своє життя на пошук цієї Правди. Він ніколи не зупинявся, намагаючись творити нові сенси та форми для України, яка лише почала відроджуватись. Він створив перший інформаційний інтернет-ресурс, коли лише один відсоток українців мав доступ до інтернету. Георгій передбачав майбутнє і власними зусиллями і власним життям відкрив нам нові горизонти. Премія його імені стане відзнакою для тих, хто відважно, відповідально і новітньо торить для України нові шляхи в пошуку Правди і збереженні Довіри".

Говорячи про цілі Премії імені Георгія Ґонґадзе, Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН та ініціаторка відзнаки, наголосила: "Український ПЕН покликаний відстоювати свободу слова, поза тим до цього часу у нас не було жодної премії для журналістів. Водночас ми розуміли, що так само і в нинішній Україні, по суті, немає авторитетних журналістських премій, які не були б пов’язані з іменами суперечливих спонсорів чи лауреатів. Нашим завданням було створити проект, який би, з одного боку, підтримав талановитих журналістів, що часто з різних причин втрачають віру в професію, вигорають та йдуть в інші царини. А з іншого боку, ми віримо, що ця премія стане дієвим інструментом для важливих змін в українському суспільстві".

Лауреат Премії імені Георгія Ґонґадзе визначатиметься шляхом висунення кандидатур та голосування за них членами Капітули Премії у складі 9 осіб. До неї мають входити члени родини Георгія Ґонґадзе, представники Українського ПЕН, Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, "Української правди", а також авторитетні медіаексперти, громадські діячі та інтелектуали.

Цього року лауреата Премії обиратиме Капітула у складі: дружина Георгія, журналістка, головна редакторка і керівниця Української служби "Голосу Америки" Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, журналістка, співзасновниця та власниця видання "Українська правда" Олена Притула, голова Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи Микола Демченко, експерт зі стратегій, керівник експертної компанії pro.mova, член Несторівської групи, член наглядової ради Суспільного мовлення Євген Глібовицький, журналістка, перекладачка, співзасновниця "Інституту масової інформації" Алла Лазарева, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук, журналістка, письменниця, правозахисниця Лариса Денисенко, професор історії, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій.

Премія імені Георгія Ґонґадзе присуджується раз на рік 21 травня – у день народження Георгія Ґонґадзе. Перше вручення Премії відбудеться 21 травня 2019 року – в день, коли Георгію мало виповнитися 50 років. Сума винагороди для лауреата складає 3000 $.

Зазираючи в майбутнє, представник Асоціації випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи Павло Білодід зауважив: "Підтримуючи Премію, ми відразу говорили з партнерами, що вона має стати відправною точкою для глибших змін і нових проектів, спрямованих на розвиток української журналістики. Ми сподіваємося, що Премія викличе зацікавлення з боку соціально свідомих підприємців і в близькому майбутньому розростеться до нових напрямків – журналістської школи, медіадосліджень та річних стипендій".

Ідея Премії відображена також у її візуальному оформленні, виконаному дизайнерською компанією TWIGA.

Фото: Український кризовий медіацентр

9 квітня 2019
757
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: