Андрій Курков написав листа Роману Сущенку

422
Роздрукувати
Андрій Курков написав листа Роману Сущенку

Президент Українського ПЕН, відомий письменник Андрій Курков написав листа журналістові Роману Сущенку, незаконно ув’язненому в Росії.

Копію листа має в своєму розпорядженні Укрінформ.

image

"Дорогий Романе, сподіваюся, що Ваші думки на волі і що творчість допомагає Вам долати тимчасові перешкоди, через які Ви знаходитесь занадто далеко від нас і від Ваших рідних! Тримайтеся, бережіть себе! Ми чекаємо на ваше повернення додому!" - пише Курков.

Під час творчої зустрічі з представниками української громади в Ризі Андрій Курков розповідав, як особисто познайомився з Романом Сущенком. Власний кореспондент Укрінформу у Франції брав у нього інтерв’ю під час книжкового ярмарку в Парижі.

image

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка на порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув'язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення "законним".

8 жовтня стало відомо про етапування Сущенка до місця відбування покарання. 7 листопада ФСВП Росії повідомила Посольству України в Москві, що Сущенка етапували в колонію № 11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Фото: Олег Кудрін

12 березня 2019
422
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: