У листопаді в Харківській літературній резиденції працюватиме Катерина Калитко

311
Роздрукувати
У листопаді в Харківській літературній резиденції працюватиме Катерина Калитко

2 листопада до Харкова приїде п'ята учасниця Харківської літературної резиденції – письменниця, перекладачка і культурна менеджерка Катерина Калитко.

На резиденції Катерина планує закінчити свій перший роман "Напівшовкові". За словами авторки, цей твір "присвячений жінкам, які проживають і усвідомлюють буремний період воєн і революцій початку ХХ століття, навчаючись розрізняти однострої різних солдатів різних армій, коли ті роздягаються у їхніх спальнях… Але насамперед це книжка про “маленьких людей”, які першими страждають від війни. І про те, наскільки сильною може бути жінка, навіть коли соціум намагається зробити її вульгарно розмальованою статисткою, а велика історія без попередження ламає їй хребет".

Місяць перебування в Харкові відкриє письменниці можливість глибше дізнатися про деякі аспекти міської історії та урбаністики, що будуть відтворені в майбутньому романі: "Можливість попрацювати над текстом саме в Харкові для мене дуже цінна, адже це місто постане важливим “актором другого плану” в майбутній книжці, – розповідає письменниця. – Головні сюжетні лінії, пролягаючи головно через Вінницю й Поділля, дотикаються Харкова не лише як арени драматичного протистояння українських національних та більшовицьких сил, але передовсім як міста з надзвичайно цікавою єврейською спільнотою. Ключовий для роману єврейський контекст покликається на Харків як місто мрії та парадоксу".

Рекомендацію Катерині Калитко надала директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz та однойменного видавництва Євгенія Лопата: "Катерина Калитко – це одне з найважливіших сучасних культурних облич України, неймовірного таланту та працелюбності жінка, яка реалізовує себе не лише як авторка та перекладачка, але й як культурна менеджерка, створюючи літературний фестиваль у Вінниці “Острів Європа”… Для мене особисто творчість Катерини – це високої якості культурний продукт, яким впевнено можна представляти сучасну українську літературу у світі".

Під час перебування Катерини Калитко на Харківській літературній резиденції плануються творчі зустрічі авторки з читачами в Харківському ЛітМузеї.

Катерина Калитко авторка семи збірок поезій, дві з яких — "Бунар" та "Катівня. Виноградник. Дім" — відзначені премією "Літакцент року" у 2018 та 2014 роках відповідно. Опублікувала також дві книжки короткої прози: "М.істерія" (Київ, Факт, 2007) та "Земля Загублених, або Маленькі страшні казки" (Львів, ВСЛ, 2017). Тексти перекладені англійською, німецькою, польською, вірменською, литовською, словенською, сербською, болгарською, італійською та на іврит.

Нагороджена незалежною премією Women in Arts Award від UN Women у рамках HeForShe Arts Week 2019. Лауреатка премії "Книга року ВВС-2017" (за книжку “Земля Загублених”), а також Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського (2017), міжнародної премії Vilenica Crystal (2016), фестивалю короткої прози Imbiero Vakarai (Литва), конкурсів "Гранослов", "Привітання життя" ім. Богдана-Ігоря Антонича, "Молоде вино", конкурсу видавництва "Смолоскип" та літературної премії "Благовіст". За свої переклади відзначена премією часопису “Кур’єр Кривбасу” та перекладацькою премією METAPHORA. Також Катерина є співзсновницею та кураторкою Міжнародної програми фестивалю "Острів Європа" у Вінниці.

Харківська літературна резиденція – спільний проект Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу та Харківської обласної державної адміністрації за організаційної підтримки Харківського ЛітМузею. Резиденція заснована 2018 року з метою підтримки письменників, а також промоції Харкова і його культури в Україні та світі. Письменники – учасники резиденції – отримають можливість впродовж місяця мешкати в Харкові для роботи над власним твором, а також для знайомства з містом – його історією, культурою, людьми. Цього року вперше булизаплановані чотири місячні резиденції – весняна, літня, осіння та зимова – для двох українських прозаїків, українського перекладача, закордонного автора.

Учасниками резиденції уже стали письменники Люба-Параскевія Стринадюк, Любко Дереш, Міхаель Целлер (Німеччина), а також перекладачка Ярослава Стріха.

Кураторка резиденції – Тетяна Пилипчук

Дизайн проекту – Марічка Рубан

31 жовтня 2019
311
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: