У Києві дискутували про відповідальність українських медіа (фото)

406
Роздрукувати
У Києві дискутували про відповідальність українських медіа (фото)

17 вересня у Кримському домі в Києві відбулась першая подія оновленго Дискусійного ПЕН-клубу, організована Українським ПЕН за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Під час дискусії, яку модерувала медіатренерка, журналістка, викладачка Могилянської школи журналістики, виконавча директорка ГО "Український інститут медіа та комунікації" Діана Дуцик, про недовіру до медіа говорили головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва, журналіст, засновник Bihus.info Денис Бігус, публіцист, оглядач "Радіо Свобода" Павло Казарін та головний редактор онлайн-видання "Новинарня" Дмитро Лиховій.

Сегіль Мусаєва, зокрема, відзначила, що для того в Україні існує чотири причини: олігархічна форма власності, стрімкий розвиток соцмереж (особливо після 2013-2014-го, коли медіа впустили блогерів на свою територію), контрпропаганда як відповідь на російську пропаганду та цілеспрямована стратегія влади щодо зменшення довіри до медіа. Це, утім, не знімає відповідальності з медіа. "Що робити? Вибудовувати нові горизонтальні відносини з читачами і пояснювати їм, у чому полягає справжня журналістика".

У відповідь Денис Бігус додав: "Проблема у тому, що читач не відрізняє журналістику умовних "1+1" від умовного "Громадського". Це ми у спільноті розрізняємо відтінки, а він плювати на них хотів. Ще одна проблема у тому, що умовний журналіст вимагає від читача критичного мислення, а популярний блогер, навпаки, не змушує замислюватись і заглиблюватись. Останнє - більш органічне для людини. Третя проблема у тому, що читач приходить на автора, а не формат, і не має різних вимог до посту у Фейсбуку та аналітичної статті у виданні".

Павло Казарін запропонував яскраве порівняння умовного українського журналіста із Броном Чорноводним із "Гри престолів": "Він може лише обирати феодала під чиїми знаменами буде воювати. Етичний кодекс журналіста - це етичний кодекс найманця".

Дмитро Лиховій зі свого боку нагадав, як іще кілька років тому у середовищі велися дискусії про те, чи вважати пост у соцмережі джерелом інформації. А тепер ні в кого навіть не виникає такого питання. І, загадавши історію із фейковим повідомленням про повернення українських політв'язнів, порадив дотримуватися інформаційної гігієни.

Відеозапис дискусії: перша частина, друга частина.

image image image image image image image image image image image image image image image image image

19 вересня 2019
406
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: