У вересні на резиденції в Харкові працюватиме німецький письменник Міхаель Целлер

422
Роздрукувати
У вересні на резиденції в Харкові працюватиме німецький письменник Міхаель Целлер

1 вересня до Харкова приїжджає німецький письменник Міхаель Целлер – він стане третім цьогорічним учасником Харківської літературної резиденції – спільного проекту Українського ПЕН та Харківської обласної державної адміністрації.

У квітні журі Харківської літературної резиденції оголосило імена авторів, які відвідають Харків цього року. Так, уже мали змогу протягом місяця жити і працювати в Харкові письменник Любко Дереш та перекладачка Ярослава Стріха.

Цього року резиденція вперше відкрита для закордонних письменників, тож у вересні до Харкова приїде наступний резидент – німецький прозаїк Міхаель Целлер.

"Міхаель Целлер – важливий проукраїнський голос у сьогоднішній інтелектуальній Німеччині, людина, яка здавна й щиро цікавиться Харковом та Україною в цілому, – зазначає член журі Харківської літературної резиденції, письменник Сергій Жадан. – Прикметно, що ці інтерес та симпатія – взаємні: Міхаель має в Харкові відданих читачів. Почавшись одного разу, ця історія дружби триває до сьогодні, й Міхаель знову відвідує наше місто, що не може не тішити".

Отже, це буде не перший візит Міхаеля Целлера до Харкова. В рамках партнерства міст-побратимів (Харків-Нюрнберґ) з 1994 року письменник п'ять разів відвідував Харків. У 1990-х Целлер заснував премію імені Германа Кестена для дітей харківської гімназії № 23, які мають особливі успіхи у вивченні німецької мови, літератури та перекладу. Міхаель Целлер – учасник численних українсько-німецьких літературних антологій. Існує також переклад Олександри Ковальової українською мовою роману Целлера "Кропп. Звіт" (надруковано в журналі "Харків. Lit", 2016, № 5-6).

Сам автор пише про себе: "Із сорока років я професійний письменник. За цей час опублікував більше сорока книжок. Я пишу як прозу, так і поезію та есе. Але в основному я – прозаїк, маю вісім романів, кілька повістей та дві збірки оповідань (зараз працюю над третьою). Кілька моїх творів перекладено на польську та українську мови, деякі з них відзначені національними преміями. До того, як стати професійним письменником, я викладав літературознавство".

На резиденції Міхаель Целлер планує працювати над третьою збіркою оповідань – про те, що відбувається з людьми, коли вони старішають і відчувають наближення смерті.

Також під час перебування письменника в Харкові заплановані творчі зустрічі з ним – у Харківському літературному музеї та Німецькому читальному залі ХДНБ ім. В. Короленка.

10 вересня, 17.00
Зустріч Міхаеля Целлера зі студентами філологічного факультету (німецьке відділення) Харківського аціонального університету ім. В. Каразіна

13 вересня, 18.30
Творчий вечір Міхаеля Целлера в ЛітМузеї. Модерують Сергій Жадан і Олександра Ковальова

17 вересня, 15.00
Зустріч у будівлі Харківської обласної організації НСПУ

24 вересня, 17.00
Творчий вечір Міхаеля Целлера у німецькому читальному залі ХДНБ ім. В. Короленка

Харківська літературна резиденція – спільний проект Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу та Харківської обласної державної адміністрації, заснований 2018 року з метою підтримки письменників, а також промоції Харкова і його культури в Україні та світі.

Організаційний партнер – Харківський літературний музей. Кураторка проекту – Тетяна Пилипчук.

30 серпня 2019
422
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: