Віктор Медведчук подав до суду на Вахтанґа Кіпіані за книжку про Стуса

356
Роздрукувати
Віктор Медведчук подав до суду на Вахтанґа Кіпіані за книжку про Стуса

Народний депутат України Віктор Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані, намагаючись заборонити книжку "Справа Василя Стуса", що вийшла у видавництві Vivat. Про це журналіст повідомив на своїй сторінці у Facebook.

image

"Кум і пособник Путіна Віктор Медведчук подав на мене в суд щодо захисту своєї "честі", "гідності" та "ділової репутації" та "спростування недостовірної інформації" [лапки мої]. Мова іде про тексти з книги "Справа Василя Стуса", — написав Кіпіані.

За словами журналіста, Медведчук вимагає заборонити розповсюдження (продаж) у будь-якій формі і на будь-якій території примірників цієї книги.

Вахтанґ Кіпіані також повідомив, що перше засідання у цій справі заплановане в Дарницькому суді 2 жовтня.

Після новини, що стала резонансною, зріс інтерес до книжки "Справа Василя Стуса", про що автор також повідомив у Facebook.

Нагадаємо, на судовому процесі 1980-го року Віктор Медведчук був державним захисником Василя Стуса, якого звинувачували в антирадянській пропаганді й засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. У вересні 1985 року Стус помер у карцері табору ВС-389/36-1 в Кучино (тепер Чусовського району Пермського краю, Росія).

29 серпня 2019
356
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: