Третьою учасницею Харківської резиденції стане Ярослава Стріха

545
Роздрукувати
Третьою учасницею Харківської резиденції стане Ярослава Стріха

1 липня до Харкова приїжджає третя учасниця літературної резиденції – перекладачка Ярослава Стріха.

Це буде перший тривалий візит Ярослави до Харкова: "Харків для мене досі залишається суто літературним конструктом, колажем із десятків улюблених текстів… У цілому, мені дуже подобається мій напіввигаданий літературний Харків, але літературна резиденція стане прекрасним приводом пересвідчитися і в його позалітературній реальності також. Чи існує Слобожанська Швейцарія поза сторінками книжок? Час нарешті емпірично встановити цей факт".

Впродовж місячного перебування на резиденції Ярослава Стріха працюватиме над перекладом роману Transcription Кейт Аткінсон (для видавництва Наш Формат, орієнтовна назва у перекладі – "Розшифрування", орієнтовна дата виходу – кінець 2019 року). Ярослава вже перекладала твори британської письменниці: так, дебютний роман Аткінсон "За лаштунками в музеї" в перекладі Ярослави Стріхи здобув перемогу в номінації "Сучасна іноземна література в українському перекладі" на Львівському книжковому форумі-2018, а переклад роману "Руїни бога" того ж року ввійшов до короткого списку Премії міста літератури ЮНЕСКО.

Також протягом резиденції у Харківському літературному музеї планується лекція Ярослави Стріхи як перекладачки коміксів "Не супергероями єдиними: (далеко не) все, що ви хотіли дізнатися про комікси, але боялися спитати" – про історію коміксів, цензурні закони коміксів у 1950-1960-ті роки та рекомендації ключових робіт для початківців.

Нагадаємо, що Харківська літературна резиденція була заснована 2018 року Українським ПЕН та Харківською обласною державною адміністрацією за організаційної підтримки Харківського літературного музею. Мета проекту – підтримувати письменників та перекладачів, а також промотувати Харків і його культуру в Україні та світі. Учасники резиденції мають можливість впродовж місяця мешкати в Харкові для роботи над власним твором, а також знайомитися з містом – його історією, культурою, людьми. Цього року вперше заплановані чотири місячні резиденції – весняна, літня, осіння та зимова – для двох українських прозаїків, українського перекладача, закордонного автора.

Першими учасками резиденції стали письменники Люба-Параскевія Стринадюк та Любко Дереш.

Кураторка проекту – Тетяна Пилипчук.
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: