"Годинник б'є всіх": події з нагоди 110-ї річниці від дня народження Станіслава Єжи Леца

312
Роздрукувати
"Годинник б'є всіх": події з нагоди 110-ї річниці від дня народження Станіслава Єжи Леца

20 і 21 березня у Львові відбудуться святкування з нагоди 110-ї річниці від дня народження польського письменника та афориста Станіслава Єжи Леца.

Станіслав Єжи Лец – польський поет, філософ, письменник-сатирик і афорист XX століття. Народився 1909 року у Львові. Поет і афорист Станіслав Єжи Лец, за визначенням критиків, входить до першої десятки літераторів XX століття, які не тільки вплинули на смаки читацької публіки, а й виразно позначилися на формуванні сучасної свідомості людства.

На пошанування пам'яті Леца команда офісу "Львів – Місто літератури ЮНЕСКО" спільно з громадським діячем, істориком, перекладачем, членом Українського ПЕН Андрієм Павлишиним підготували низку подій у Львові: урочисту академію, вуличну фотовиставку, присвячена життю і творчості письменника, публічну дискусію, презентацію книжки Лідії Коської "Лец. Автобіографія слова", а також розмову із сином С. Є. Леца Томашем де Туш-Лецом та показ документальних кінофрагментів з родинного архіву.

Детальна програма заходів двох днів:

Середа, 20 березня
16:00 Урочиста академія з нагоди 110 річниці від Дня народження Станіслава Єжи Леца, Палац Потоцьких (вул. Коперника, 15).
18:30 Публічна дискусія "Лец сьогодні. Спадщина, місце в культурі, політичний контекст", Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. І. Франка (вул. Драгоманова, 5).

image image

Четвер, 21 березня
17:00 Презентація книги Лідії Коської "Лец. Автобіографія слова", Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника
(вул. Стефаника, 2).
19:00 Розмова із сином С. Є. Леца Томашем де Туш-Лецом та показ документальних кінофрагментів з родинного архіву, Міський Палац культури ім. Г. Хоткевича (вул. Кушевича, 1).

image image

Вхід на всі події вільний.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном 096 27 50 232 (Олеся Семашко).

Організатори заходу:
Офіс "Львів – Місто літератури ЮНЕСКО"
Андрій Павлишин спільно з Українським ПЕН
Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради

Партнери:
Міський Палац культури ім. Гната Хоткевича
Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. І. Франка
Львівська Національна Галерея Мистецтв імені Бориса Возницького
Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника

19 березня 2019
312
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: