Роман "Вічний календар" Василя Махнa став переможцем премії "Зустріч"

247
Роздрукувати
Роман "Вічний календар" Василя Махнa став переможцем премії "Зустріч"

Роман "Вічний календар" українського письменника, есеїста та перекладача Василя Махна став переможцем першого року книжкової премії "Зустріч: Українсько-єврейська літературна премія".

Про це стало відомо під час церемонії відкриття 27-го Львівського міжнародного BookForum, що відбулася 16 вересня.

"Вічний календар" – панорамна оповідь про життя українців, поляків, євреїв і вірмен заходу України від сімнадцятого століття до наших днів.

"Мене досі не відпускає роман Василя Махна "Вічний календар". Роман великий і величний, схожий одночасно і на цілу планету, і на окрему Вавилонську Вежу, в якій люди, що загубили спільну мову, пробують зрозуміти один одного очима і вчинками. Жорсткий і яскравий світ, описаний письменником, вражає уяву і занурює читача в історію української землі і в історію її дивних і часом містичних зв’язків з оточуючим її світом. Від країни до країни, від людини до людини, з давніх давен до давен менш давніх тягнуться й тягнуться ниточки, як кровоносні судини, по яких циркулює те, що змушує життя продовжуватись, – любов. Любов автора до своїх персонажів, навіть якщо вони не завжди її заслуговують, любов автора до історії і її загадок, любов автора до свого читача, заради якого і був створений цей неймовірний літературний твір, такий багатий на деталі і характери, думки і відкриття, міфи і правду", – сказав письменник, президент Українського ПЕН Андрій Курков.

Андрій Курков чолював міжнародне журі, до складу якого входили також українська письменниця і критикиня Ганна Улюра та канадський дослідник і письменник доктор Мирослав Шкандрій.

Заснована 2020 року, Українсько-єврейська літературна премія "Зустріч" присуджується щорічно за найвпливовіший твір художньої та документальної літератури (почергово), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства та втілюючи гасло "Наші історії неповні одна без одної".

Координатор програм "Українсько-єврейської зустрічі" на BookForum у Львові, історик, перекладач та член Українського ПЕН Андрій Павлишин зазначив, що уже першого року існування книжкової премії "Зустріч" у змагання включилися добрі тексти талановитих авторок і авторів. Наступного року журі нагороди обере кращу книжку в галузі документалістики. "Сподіваюся, наша книжкова премія дозволить тим, хто цікавиться українсько-єврейськими стосунками та їх описом у красному письменстві та літературі факту, краще зорінтуватися у пропозиції, привабить увагу тих, хто досі шукав якісні та вагомі тексти з цієї проблематики, а літераторів і видавців спонукає на нові звершення. Маю велику надію, що чудова традиція книжкової нагороди "Зустріч" виявиться тривалою і авторитетною", – додав він.

Суму премії буде поділено між автором і видавцем ("Видавництво Старого Лева"). Вона складатиме 4000 євро і 2000 євро відповідно. Також присуджено чотири заохочувальні премії по 250 євро кожна авторкам і авторам, які увійшли до короткого списку. А це Катерина Бабкіна ("Мій дід працював краще за всіх"), Ірина Власенко ("Учителька німецької"), Максим Дупешко ("Історія, варта цілого яблуневого саду") та Маріанна Кіяновська ("Бабин Яр. Голосами").

Усього в 2020 році на участь у конкурсі надійшло 27 заявок від 17 українських видавців.

17 вересня 2020
247
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: