24 вересня презентують нову премію Drahoman Prize для перекладачів з української мови на мови світу

460
You can read this article in English
24 вересня презентують нову премію Drahoman Prize для перекладачів з української мови на мови світу

24 вересня о 12:00 в Українському кризовому медіацентрі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться презентація нової премії Drahoman Prize для перекладачів української літератури іноземними мовами.

Співзасновниками Премії виступили Український інститут, Український ПЕН та Український інститут книги. Вони започатковують відзнаку, аби підтримати і відзначити роботу закордонних перекладачів, які відкривають світу літературу України, а отже, й саму Україну через твори її авторів.

Премія Drahoman Prize вручатиметься раз на рік за високу перекладацьку майстерність і внесок у промоцію української літератури за кордоном.

У презентації премії візьмуть участь:

Андрій Курков – письменник, президент Українського ПЕН
Тетяна Філевська – креативна директорка Українського інституту
Олександра Коваль – директорка Українського інституту книги
Оля Гнатюк – дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету, віцепрезидентка Українського ПЕН

Учасники пресконференції детальніше розкажуть про мету Премії, склад цьогорічної Капітули (журі), а також про процедуру прийому заявок, формат і час майбутньої церемонії.

Онлайн-трансляцію заходу можна буде дивитися на Facebook-сторінках Українського інституту, Українського ПЕН, Українського інституту книги та Українського кризового медіацентру. Буде відбуватися синхронний переклад події англійською мовою (й окрема трансляція).

Акредитація на подію: +380636146978, tolokate@gmail.com (Катерина Толокольнікова, комунікаційна менеджерка Українського ПЕН)

Український інститут – державна інституція в сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту – зміцнення міжнародної і внутрішньої суб'єктності України засобами культурної дипломатії. Ми налагоджуємо міжнародні культурні зв'язки між людьми та інституціями і створюємо можливості для взаємодії українців зі світом.

Український ПЕН – культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських інтелектуалів – письменників, журналістів, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників, культурних менеджерів. Налічує 128 членів і є одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН. Є співзасновником Премій імені Василя Стуса, імені Юрія Шевельова та імені Георгія Ґонґадзе, а також Харківської літературної резиденції.

Український інститут книги – державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

17 вересня 2020
460
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: