"Поміж сирен. Нові вірші війни"

164
Роздрукувати

22 лютого о 18:00 в Ukraine Media Center Ukrinform у Києві відбудеться поетична подія "Поміж сирен. Нові вірші війни".

"Навіщо поет у недобрий час?" – дещо перефразуємо відомий вислів Гельдерліна. Майже через рік після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну ми збираємося, щоби поділитися віршами, які постали протягом цього надскладного часу, і спробувати разом знайти відповідь на це зовсім не риторичне запитання. Якщо поезією не можна вбити ворога, можливо, в неї є якесь інше, не менш важливе завдання? Важливіше, ніж просто розповісти, описати, висловити почуття? Можливо, в час війни вона більше, ніж будь-коли, стає рукою допомоги, простягнутою ближньому? Тому, хто знесилений, покинутий, розчарований? Візьми мою руку, встань, іди зі мною.

Поети й поетки, чиї вірші ми почуємо, є серед авторів антології "Поміж сирен. Нові вірші війни", яка готується до видання у видавництві Vivat і стане продовженням серії "Бібліотека Українського ПЕН". Вона є спробою зібрати під однією обкладинкою те найважливіше, що постало в українській поезії за час повномасштабного вторгнення Росії.

Разом із запрошеними поетами і поетками – Анатолієм Дністровим, Світланою Поваляєвою, Дмитром Лазуткіним, Оленою Павловою, Мариною Пономаренко – не лише почитаємо вірші, але й спробуємо підсумувати, чим став 2022-й для української поезії і для них особисто.

Модеруватиме подію Остап Сливинський.

  • Дата: 22 лютого, 18:00
  • Адреса: Київ, вул. Хмельницького, 8/16 (Укрінформ)

Вхід вільний за попередньою реєстрацією https://forms.gle/3ARft86hfHhHKS2b9

В рамках цієї благодійної події ми підтримуємо письменника, перекладача Андрія Любку, який від початку повномасштабного вторгнення збирає кошти на автівки для ЗСУ (вже було придбано понад 120 автомобілів для військових).

Підтримати: 
4149439022830743
Paypal: andrij.lyubka@gmail.com

Організатори події Український ПЕН та Ukraine Media Center Ukrinform.

 

22 лютого 2023
164
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: