Олександр Ірванець став лауреатом премії імені Уласа Самчука

190
Роздрукувати
Олександр Ірванець став лауреатом премії імені Уласа Самчука

Письменник, перекладач та член Українського ПЕН Олександр Ірванець став лауреатом рівненської літературної премії імені Уласа Самчука. Як повідомляють у пресслужбі Рівненської міської ради, Олександр Ірванець здобув премію за книгу "Три плюс два" (видавництво "Люта справа"). Письменник зізнався, що знову пише прозовий твір про Рівне.

"Три плюс два" — збірка п’єс Олександра Ірванця, яка містить п’ять різних текстів. Три давні — коротші, два новіші — довші. Деякі з цих п’єс ставилися на сценах Німеччини, США, Польщі, Хорватії, виконувалися в Україні на професійному й аматорському рівнях. У фокусі цих п’єс — наш сучасник, прогресивний і свідомий відповідальності своєї суспільної місії, яку йому випало виконувати у нелегкий і суворий час.

imageМіська премія імені Уласа Самчука в галузі літератури була заснована на вшанування письменника, публіциста і громадського діяча Уласа Олексійовича Самчука (1905-1987 рр.). Премія є найвищою в місті відзнакою і присуджується до дня народження Уласа Самчука (20 лютого), починаючи з 2013 року.

Премією відзначаються твори літератури та публіцистики, що збагачують духовний світ нашого сучасника, будять історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію суспільства, що стали помітним явищем в літературі та публіцистиці. Премія імені Уласа Самчука є персональною, присуджується авторові один раз за життя.

2 березня 2021
190
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: