Оксана Луцишина та Станіслав Асєєв стали лауреатами Шевченківської премії 2021

164
Роздрукувати
Оксана Луцишина та Станіслав Асєєв стали лауреатами Шевченківської премії 2021

9 березня Шевченківський комітет оголосив лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року у шести номінаціях. Серед переможців — члени Українського ПЕН.

У номінації "Література" перемогла письменниця, перекладачка, літературознавиця та членкиня Українського ПЕН Оксана Луцишина з романом "Іван і Феба", який вийшов друком у "Видавництві Старого Лева" у 2019 році.

Лауреатом у номінації "Журналістика і публіцистика" став письменник, журналіст, колишній політв'язень та член Українського ПЕН Станіслав Асєєв з книгою "В ізоляції". Цю збірку есеїв про життя на окупованій території Донбасу видало "Радіо Свобода" у видавництві “Люта справа” в 2018 році.

"Мене часто запитували, про що моя збірка статей "В ізоляції", якщо відповісти одним реченням? Сьогодні, коли вже маю честь бути лауреатом Шевченківської премії, відповісти значно простіше саме про це. Про два світи, де в одному за право на думку дають двічі по 15 років, а в іншому тобі аплодує країна. Один і той самий текст, але різні світи. Саме про це "В ізоляції", саме це я намагався показати з 15-го по 17-й рік. І саме про це в першу чергу моя сьогоднішня Шевченківська премія, за яку безмежно вдячний величезній кількості вже рідних людей", написав на своїй Facebook-сторінці Станіслав Асєєв.

Нагадаємо, що в грудні 2020 року книга “В Ізоляції” вийшла друком у німецькому видавництві Edition Fototapeta, яка була перекладена в рамках програми мініґрантів PEN Ukraine Translation Fund Grants за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

У номінації "Кіномистецтва" відзначили Валентина Васяновича з фільмом "Атлантида". У номінації "Візуальні мистецтва" перемогу здобув Борис Михайлов із проєктом "Випробування смертю", у номінації "Музичне мистецтво" — Олександра Андрусик (директорка агенції), Євген Шимальський (співзасновник агенції), Катерина Сула (виконавча продюсерка), музичне агентство "УХО" – цикл "Архітектура голосу", у номінації Театральне мистецтво" – Сергій Маслобойщиков, Наталія Рудюк та Олександр Бегма – творці вистави "Verba" за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

В оголошені лауреатів взяли участь: Юрій Макаров – голова Комітету, Тамара Гундорова – заступник голови Комітету, Тетяна Кочубинська, Ігор Панасов, Влада Ралко та Юлія Сінькевич. Церемонія нагородження переможців запланована на травень 2021 року.

Шевченківська премія – найвища державна нагорода в Україні за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Премію вручають із 1961 року до Дня народження Тараса Шевченка (9 березня) в шести номінаціях.
10 березня 2021
164
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: