“Маємо стати літописцями злочинів”. Український ПЕН презентував відеозвернення журналістів та письменників у час війни

135
Роздрукувати
“Маємо стати літописцями злочинів”. Український ПЕН презентував відеозвернення журналістів та письменників у час війни
Фото: Макс Левін

5 квітня Український ПЕН опублікував відео про представників української літературної спільноти, які роблять внесок у нашу перемогу. Раніше організація представила відео про українських журналістів та їхню роботу в часи війни.

Письменники на війні не лише документують події, які відбуваються навколо. Вони вступили до лав Збройних сил України. Вони волонтерять і допомагають тим, хто цього найбільше потребує. Вони фіксують і доносять правду про злочини Росії до світу. Представники літературної спільноти щодня роблять свій внесок у нашу перемогу: як на передовій, так і на літературному, інформаційному та волонтерському фронтах.

Участь у відео взяли: Артем Чех, Вікторія Амеліна, Остап Сливинський, Богдана Романцова, Артем Чапай, Ірена Карпа та Лариса Денисенко. Режисеркою відео стала Ірина Цілик – членкиня Українського ПЕН, письменниця й кінорежисерка, авторка фільму "Земля блакитна, ніби апельсин".

"Кожен із нас, хто вміє і може працювати зі словом, має сьогодні стати літописцем злочинів, тому що в такі історичні обставини ми всі потрапили", – зазначив Остап Сливинський, поет, перекладач, літературознавець та есеїст.

30 березня Український ПЕН представив відео про українських журналістів та їхню роботу під час війни. У ньому йдеться про медійників, які після початку повномасштабної війни Росії проти України продовжують працювати в студіях або на лінії фронту. У відео взяли участь Алла Кошляк, Віталій Портников, Павло Казарін, Ірина Славінська, Вадим Карпʼяк та Дмитро Крапивенко. Вони розповіли про специфіку своєї роботи у воєнний час та про плани після нашої перемоги.

"Мені приходило багато повідомлень від людей, у яких FM-радіо залишилося єдиним джерелом інформації і єдиною звісточкою із зовнішнього світу. Сидячи у підвалах, ховаючись від обстрілів, вони слухали нас", – пояснила свою мотивацію продовжувати роботу ведуча Радіо НВ Алла Кошляк.

5 квітня 2022
135
Теги: #Війна
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: