"Культура – це спосіб говорити з самими собою про цінності": учасники проєкту "Мереживо" відвідали Тернопільщину

113
Роздрукувати
Левкова Анастасія
Левкова Анастасія
Письменниця, редакторка
"Культура – це спосіб говорити з самими собою про цінності": учасники проєкту "Мереживо" відвідали Тернопільщину

Три містечка на Тернопільщині – Копичинці, Чортків та Збараж – відвідали письменники, члени Українського ПЕН Зоя Казанжи, Остап Сливинський і Анастасія Левкова.

Говорили про літературу, яка промовляє до нас і яка ні, чи можливо писати художню літературу під час війни, сперечалися про іноземну та українську журналістику, міркували про те, що давало нам силу на першому етапі війни, до 2022-го, і що може дати її тепер.

"Яким має бути українське суспільство після перемоги, щоб війна більше не повторилася? – запитав відвідувач у Копичинцях.

– Мілітаризованим", – відповіла Зоя Казанжи.

– "Чому культура важлива? – запитала модераторка у Збаражі.

– Культура нічого не гарантує і ні від чого не захищає. Але культура – це спосіб говорити з самими собою про цінності", – відповів Остап Сливинський. 

У Копичинцях письменники відвідали Театральний музей Тернопілля, у Чорткові – знаменитий Домініканський костел, оглянули ратушу у стилі фахверк, у Збаражі – Збаразький замок.

24 червня 2022
113
Теги: #Мереживо
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: