Кримський блогер Наріман Мемедемінов вийшов на свободу після відбуття покарання

278
Роздрукувати
Кримський блогер Наріман Мемедемінов вийшов на свободу після відбуття покарання
Фото "Кримської солідарності".

Блогер Наріман Мемедемінов, засуджений судом РФ на 2,5 роки, відбув термін покарання і вийшов на свободу. Про це повідомила пресслужба "Кримської солідарності".

Наріман Мемедемінов – економіст, громадянський журналіст ініціативи "Кримська солідарність". З 2014-го знімав на телефон і поширював онлайн переслідування кримських татар. Кілька разів у нього вдома відбувалися обшуки. Російські силовики затримали Нарімана у березні 2018 року. Його звинуватили у "публічних закликах до здійснення терористичної діяльності, вчинених з використанням мережі інтернет". Приводом для арешту став відеоблог на YouTube, який Мемедемінов вів з 2013-го до 2015 року. У ньому – кілька десятків відеороликів з коментарями політичних подій та закликами дотримуватися норм ісламу, сюжети про культуру та історію кримських татар. Російська прокуратура просила для Нарімана 6 років ув’язнення. 2 жовтня 2019 року російський суд оголосив вирок: до 2 років і 6 місяців колонії-поселення. Наріман своєї провини не визнав.

"Коли рано-вранці приходять до твого друга, знайомого, сусіда, вибивають двері, одягають на нього наручники, звинувачують у страшних речах, які є неправдою, – як можна бути осторонь? Певне, є люди, які в такій ситуацію можуть лише мовчки спостерігати, але це точно не Наріман, – розповіла Лемара Мемедемінова, дружина ув’язненого громадянського журналіста Нарімана Мемедемінова, в коментарі Українському ПЕН. – Коли він приходив і стояв під час обшуків у знайомих і сусідів, то розумів, що це бачимо лише ми, бо незалежних журналістів тут уже не було. Тоді він просто взяв телефон і почав усе це знімати і викладати в інтернет".

Напередодні вироку блогер виступив з останнім словом, де назвав "шаблонним" судочинство і право в Росії, а також закликав журналістів продовжувати проводити роботу з інформування про ситуацію в Криму і судові процеси над жителями півострова.

На підтримку блогера виступила Європейська Федерація журналістів, Національна спілка журналістів України і численні правозахисні організації. Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав Мемедемінова політв'язнем.

Наріман Мемедемінов відбував покарання в колонії в Ростовської області.

22 вересня 2020
278
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: