Білоруську журналістку Катерину Андреєву заарештували на два місяці

159
Роздрукувати
Білоруську журналістку Катерину Андреєву заарештували на два місяці

У Мінську кореспондентці телеканалу "Белсат" Катерині Андреєвій висунули обвинувачення за ч.1 ст. 342 КК (організація і підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок). Їй обрали запобіжний захід: арешт на 2 місяці, тобто до 20 січня 2021 року. Журналістка не визнає своєї провини та відмовляється надавати свідчення.

Зранку 20 листопада в помешканні Катерини Андрєєвої та її родичів був проведений обшук. За даними "Белсату", під час обшуку нічого не знайшли й не вилучили. У звіті за результатами обшуку зазначено, що "пристрої та засоби вчинення злочину, предмети та документи, що мають значення для кримінальної справи, не знайдені".

Катерину Андреєву і операторку Дарину Чульцову затримали 15 листопада в квартирі на "Площі змін". Із цієї квартири вони вели стрім про протистояння силовиків і захисників народного меморіалу Романові Бондаренку. При цьому затримання проводив спецназ, який виламав двері. Андреєву і Чульцову засудили до семи діб адміністративного арешту нібито за участь в несанкціонованому масовому заході і непокорі міліції. Крім того, Андреєву оголосили підозрюваною у кримінальній справі. У п’ятницю журналістці офіційно висунули обвинувачення. Щонайменше їй загрожує штраф, щонайбільше – позбавлення волі на три роки, повідомляє Радіо Свобода.

Нагадаємо, що Катерина Андрєєва була серед 24 журналістів, затриманих 15 листопада силовиками в Білорусі. Загалом, за даними правозахисного центру "Вясна", під час протестів цього дня у Білорусі затримали понад 1300 осіб.

Катерина Андрєєва – співавторка книги "Білоруський Донбас" про роль білорусів у російсько-українській війні на Донбасі та авторка проєкту Радіо Свобода "Донбас.Реалії".

24 листопада 2020
159
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: