Український ПЕН передав сучасні українські книжки до Національної бібліотеки Фінляндії

164
Роздрукувати
Український ПЕН передав сучасні українські книжки до Національної бібліотеки Фінляндії

На прохання Посольства України у Фінляндії Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу передав сучасні українські книжки до Національної бібліотеки Фінляндії у Гельсінкі.

Авторам Українського ПЕН вдалося зібрати понад 100 сучасних українських книжок для формування українського відділу в Національній бібліотеці Фінляндії. Серед книг представлені прозові й поетичні видання, нонфікшн-твори, спогади, епістолярій, дитяча література та альбоми.

"Національна бібліотека Фінляндії – одна з найбільших і найсучасніших у Європі. Знаходиться вона неподалік від Гельсінського університету, і в ній щоденно сидять із книжками в руках не у звичних читальних залах, а на канапах у відкритому бібліотечному просторі десятки, якщо не сотні студентів та інших відвідувачів. Тут є велика секція книжок англійською мовою, німецькою, іншими, але українських книжок тут поки що не було, хоча українців у Фінляндії багато, а є ще й студенти, що вчать українську і пробують свої сили в художньому перекладі. Створення "української секції", яка нехай на початку складатиметься тільки з двох або трьох книжкових полиць, стане гарним стимулом і для наших співвітчизників, і для україномовних громадян Фінляндії доторкнутися до сучасної української літератури. Це також зробить реальнішою появу нових перекладів українських творів фінською мовою", — зазначив президент Українського ПЕН та письменник Андрій Курков.

image Літературознавиця Елеонора Соловей передала до бібліотеки у Гельсінкі низку власних видань

Національна бібліотека Фінляндії – найстаріша й найважливіша наукова бібліотека Фінляндії. Водночас виконує функції університетської та національної книгозбірні.

17 листопада 2020
164
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: