Білоруського поета Дмитра Строцева знайшли серед затриманих у мінському СІЗО

333
Роздрукувати
Білоруського поета Дмитра Строцева знайшли серед затриманих у мінському СІЗО

21 жовтня Білоруський ПЕН повідомив про зникнення свого колеги, відомого білоруського поета Дмитра Строцева. За інформацією його дружини, Дмитро добу не виходив на зв'язок. Зранку 22 жовтня стало відомо, що Строцева знайшли серед затриманих у мінському СІЗО на Окрестіна.

Дмитро Строцев – білоруський поет. Пише російською мовою. Автор поетичних збірок "38" (1990), "Виноград" (1997), "Лишние сутки: Роман в стихах" (1999), "Остров Це" (2002), "Бутылки света" (2009), "Шаг" (2015). Також виконує пісні на свої тексти. У вересні в рамках проєкту ПЕН "Вечори солідарності" український філософ Костянтин Сігов записав онлайн-інтерв'ю із Дмитром, в якому вони обговорювали актуальну ситуацію в Білорусі.

В цілому МВС Білорусі заявило про затримання 280 людей під час протестів у неділю, 18 жовтня. Нагадаємо, що акції непокори тривають у Білорусі з початку серпня 2020 року. Демонстранти виступають проти офіційних результатів президентських виборів і не визнають перемогу Олександра Лукашенка.

У серпні члени Українського ПЕН виступили із заявою і закликали уряди демократичних країн, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі, Раду Організації Об’єднаних Націй з прав людини, інші міжнародні правозахисні та гуманітарні організації "посилити тиск на білоруську владу з метою негайного припинення протиправного використання сили проти мирних громадян, застосування тортур, переслідування журналістів і правозахисників, брутальних порушень свободи висловлювання та обмеження доступу до інформації".

22 жовтня 2020
333
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: