Вийшла друком збірка есеїв “Майбутнє, якого ми прагнемо”, створена в рамках проєкту Українського ПЕН та translit e.V.

1389
Роздрукувати
Вийшла друком збірка есеїв “Майбутнє, якого ми прагнемо”, створена в рамках проєкту Українського ПЕН та translit e.V.

У видавництві "Темпора" вийшла друком збірка есеїв "Майбутнє, якого ми прагнемо", написаних для проєкту Українського ПЕН та translit e.V. "Онлайн-резиденція для німецьких перекладачів".

Десять відомих українських есеїстів – Катерина Ботанова, Володимир Єрмоленко, Сергій Жадан, Вахтанґ Кебуладзе, Андрій Курков, Тарас Лютий, Таня Малярчук, Тарас Прохасько, Юрій Прохасько та Наталка Сняданко – написали по одному есею на тему засідання Генеральної асамблеї ООН 2020 року, яка й дала назву книжці.

Укладачем збірки став один із авторів – філософ, публіцист, перекладач та куратор проєкту Вахтанґ Кебуладзе.

"Ця книжка писалася доволі швидко цього дивного й загрозливого літа 2020 року, коли пандемія посадила нас на карантин, позбавивши звичного трибу життя. Та за цим швидким письмом криється довгий досвід. Книжка звучить як діалог, ба більше – як полілог. Авторки та автори, не домовляючись, полемізують одне з одним або продовжують думки одне одного. Голоси звучать подеколи оригінально й неповторно, а подеколи як відлуння інших голосів, як обертони мелодії єдиного наративу. Композиція збірки дуже проста та вкрай формальна. Авторки й автори розташувалися в абетковому порядку. Втім, цей формальний порядок несподівано зумовив єдність змісту", – зазначив Вахтанґ Кебуладзе в передмові до збірки.

Спеціально для збірки ілюстраторка Ольга Глумчер намалювала портрети десяти есеїстів у акварельній техніці.

Завантажити безкоштовну електронну версію збірки "Майбутнє, якого ми прагнемо", можна на сайті Українського ПЕН, а придбати паперову – на сайті "Темпори" та в книгарнях.

Наприкінці вересня в "Книгарні Є" відбулася перша відеопрезентація збірки. У розмові про онлайн-резиденцію та книжку взяли участь президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, куратор і автор проєкту Вахтанґ Кебуладзе, есеїст Володимир Єрмоленко та художниця Ольга Глумчер. Модерувала розмову літературна редакторка видання Ніка Чулаєвська.

Під час онлайн-резиденції 25-31 серпня українські автори працювали над перекладами есеїв з дев’ятьма перекладачами з Німеччини, Австрії та Швейцарії, відібраними за конкурсом. Спілкування відбувалося в тандемах по відеозв’язку. Вже наступного року збірка "Майбутнє, якого ми прагнемо" вийде німецькою мовою у видавництві Ibidem Verlag.

Крім того, учасники резиденції мали можливість прослухати п'ять лекцій про есеїстику як жанр, перекладацьку майстерність, українську літературу і книжковий ринок України. Дві з них опубліковано на сторінці Українського ПЕН у Facebook: "Особливості перекладу німецькомовної та польської есеїстики українською" Наталки Сняданко та "Книжковий ринок і видавнича справа в Україні: перемоги, виклики, можливості" Мар’яни Савки.

Безкоштовні примірники збірки "Майбутнє, якого ми прагнемо" Український ПЕН надіслав до наукових та університетських бібліотек, а також культурних установ України.

Уривки есеїв, які увійшли до книжки, були опубліковані в медіа "Український тиждень", "Збруч", NV.ua, DW, Gazeta.ua та zahid.net. Медіапартнерами проєкту також виступили UkraineWorld, "Еспресо", "UA: Радіо Культура" та "ICTV".

Німецько-український проєкт відбувся за підтримки партнерської програми "Культура для змін" Українського культурного фонду та програми "MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді" Фонду "Пам‘ять, відповідальність та майбутнє" (EVZ).

12 жовтня 2020
1389
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: