За 3 місяці в Україні права журналістів та активістів порушували удвічі частіше - ООН

351
Роздрукувати
За 3 місяці в Україні права журналістів та активістів порушували удвічі частіше - ООН

Марія Леонова

В Україні за три місяці ООН зафіксувала 32 порушення прав журналістів та активістів громадянського суспільства.

Про це йдеться у доповіді управління ООН з прав людини в Україні, в якій викладено інформацію за моніторингом з 16 травня до 15 серпня 2018 року.

Порушення прав стосується, зокрема, 23-х співробітників ЗМІ. В ООН зазначили, що кількість зафіксованих нападів зросла на 210% порівняно з попереднім звітним періодом.

Ідеться про порушення свободи вираження поглядів і свободи ЗМІ, зокрема про фізичні напади із застосуванням насильства (у тому числі з летальними наслідками) на працівників ЗМІ та громадських активістів, а також про акти приниження або залякування.

Також в ООН наголосили на відсутності прогресу у розслідуванні справ вбивства журналістів Павла Шеремета та Олеся Бузини.

Свобода вираження думки на територіях, контрольованих "ЛНР" та "ДНР", за даними місії, лишається "вкрай обмеженою". А місцеві ЗМІ наразі працюють в основному як інструменти популяризації тих, хто здійснює контроль".

5 червня 2018 року в Харківській області, у селищі Есхар, був знайдений повішеним активіст антикорупційного і екологічного руху.

31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.

У Рівному син екс-члена організації Медведчука скоїв ДТП та погрожував журналістці.

На початку вересня Національна спілка журналістів України заявила про відмову Служби безпеки розслідувати підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському Дніпропетровської області.

Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: