У Чернівцях відбулася дискусія "Токсична пропаганда проти свободи слова: що може література в добу пост-правди?" (фото)

264
Роздрукувати
У Чернівцях відбулася дискусія "Токсична пропаганда проти свободи слова: що може література в добу пост-правди?" (фото)

8 вересня в рамках Міжнародного поетичного фетивалю "Meridian Czernowitz" відбулася регіональна зустріч представників Центрально-Східноєвропейських ПЕН-клубів на тему "Токсична пропаганда проти свободи слова: що може література в добу пост-правди?".

У розмові взяли участь президент Австрійського ПЕН-центру Гельмут Нідерле, віце-президент Румунського ПЕН-клубу Каюс Добреску, німецька письменниця Зімона Трідер, член Литовського ПЕН-клубу Антанас Йонінас, польський поет і перекладач Якуб Екер, віце-президент Українського ПЕН Андрій Курков, український філософ і перекладач Олексій Панич, німецький журналіст Боріс Райтшустер.

"Ми маємо говорити з точки зору письменника, а не журналіста, - сказав під час дискусії Якуб Екер. - Журналіст має бути нейтральним, а публіцист повинен виступати інакше: заанґажовано, суб'єктивно... Що є загрозою демократії? Насамперед потрібно говорити з людьми, які не знають, за кого мають голосувати. Це наш потенціал".

Дискусія відбулася з ініціативи Українського ПЕН за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та Фонду Фридриха Науманна за свободу.

image image image image imageimage image image

Фото - Антоніна Вишневська.

11 вересня 2018
264
Підтримайте нашу роботу

Нам потрібна ваша допомога, аби створювати проєкти та матеріали, покликані відстоювати свободу слова, популяризувати українську культуру і цінності незалежної журналістики.

Ваш внесок – це підтримка дискусій, премій, фестивалів, поїздок авторів у регіони та книжкових видань ПЕН.

Підтримати ПЕН

Радимо переглянути: